Statystyki sprzedaży aut elektrycznych w Holandii

Statystyki sprzedaży aut elektrycznych w Holandii
Revistadelmotor flickr cc-by-2.0

{więcej}Holandia, zaraz za Norwegią, jest krajem, w którym najlepiej sprzedają się samochody elektryczne. Od początku bieżącego roku na norweskim rynku samochodowym sprzedano już prawie 2000 aut typu plug-in.

Pod koniec 2013 r. na holenderskim rynku samochodowym odnotowano wzrost sprzedaży aut typu plug-in, a to ze względu na wygasające dofinansowania do zakupu tego typu aut. Niemniej jednak, jak obrazują to wyniki sprzedażowe z początku tego roku, auta typu plug-in nadal cieszą się dużym zainteresowaniem.
 
Na pierwszym miejscu w sprzedaży aut typu plug-in w Holandii plasuje się hybrydowy Volvo V60 z ilością 815 szt. sprzedanych od początku roku do końca lutego br. Zaraz za nim jest kolejna hybryda – Mitsubishi Outlander, którego tylko w lutym 2014 r. sprzedano prawie 500 sztuk.

REKLAMA

Poniżej prezentujemy zestawienie sprzedaży pojazdów typu plug-in na rynku holenderskim. Dane obejmują wyniki sprzedażowe od początku roku do końca lutego br. (kolor niebieski) oraz w miesiącu lutym (kolor czerwony).

REKLAMA

gramwzielone.pl