Najczęściej kupowane auta elektryczne w Danii

Najczęściej kupowane auta elektryczne w Danii
Puget Sound Energy flickr cc-by-2.0

{więcej}W kwietniu Nissan Leaf całkowicie pobił konkurencję, jeśli chodzi o rynek aut elektrycznych w Danii. Jego sprzedaż w ubiegłym miesiącu stanowiła aż 68% wszystkich sprzedanych aut typu plug-in.

Zaraz za Nissanem uplasowała się Tesla model S, która osiągnęła w kwietniu sprzedaż na poziomie 12% jeśli chodzi o rynek aut elektrycznych oraz VW E-Up! z 10-procentowym udziałem w rynku.

Porównując wyniki sprzedaży aut typu plug-in w Danii w okresie od stycznia do kwietnia 2014 roku największy udział w tamtejszym rynku aut elektrycznych zanotował równiewż Nissan Leaf – 45%. Następnymi, najczęściej kupowanymi modelami były: Tesla S – 30-procentowy udział w rynku, VW E-Up! – 13% oraz Reanult Zoe – 8%.

REKLAMA
REKLAMA

Również w kwietniu Nissan Leaf był najlepiej sprzedającym się autem elektrycznym w Norwegii. Sprzedano go tam 451 sztuk. Natomiast od początku roku japońskiego elektryka sprzedano w Norwegii w ilości 2010 sztuk, co w ogólnym zestawieniu daje mu drugie miejsce zaraz za Teslą S z ilością 2227 sprzedanych aut.

Poniżej prezentujemy zestawienie sprzedaży pojazdów typu plug-in w Danii. Dane obejmują wyniki sprzedażowe od początku roku do końca kwietnia br. (kolor niebieski) oraz w miesiącu kwietniu (kolor czerwony).

gramwzielone.pl