Nissan uruchomił produkcję elektrycznego e-NV200

Nissan uruchomił produkcję elektrycznego e-NV200
Nissan Global Media Center flickr cc-by-2.0

{więcej}Nissan uruchomił w Barcelonie produkcję elektrycznego auta e-NV200. Samochód dostępny zarówno w wersji dostawczej jak i osobowej będzie eksportowany wstępnie na około 20 zagranicznych rynków.

Produkowany w Hiszpanii nowy model e-NV200 będzie początkowo eksportowany na około 20 zagranicznych rynków, w tym również na rodzimy rynek koncernu – do Japonii. Ilość rynków, na których dostępny będzie e-NV200, ma być jednak systematycznie zwiększana.


Źródło: Nissan Global Media Center

REKLAMA
REKLAMA

e-NV200 to już drugie, po najpopularniejszym na świecie EV – modelu Leaf, elektryczne auto marki Nissan, które ma wejść do masowej produkcji. Pierwsza partia tych pojazdów ma wyjechać z fabryki już w czerwcu br.


Źródło: Nissan Global Media Center

Drugi elektryczny model Nissana będzie również wykorzystywany w Hiszpanii, a konkretnie w Barcelonie, w ramach projektu elektrycznych taksówek. Liczba aut, które zostaną wykorzystane w projekcie, jest jak na razie nieznana. Wiadomo jednak, że w ramach projektu Nissan zobowiązał się dostarczyć ładowarki CHAdeMO, które umożliwą szybkie doładowanie akumulatorów od 0 do 80% w niespełna 30 minut.

gramwzielone.pl