We Wrocławiu będą powstawać komponenty do elektrycznych aut Tesli

We Wrocławiu będą powstawać komponenty do elektrycznych aut Tesli
Tesla Model S. Tesla press

{więcej}Jak poinformował Bosch, wrocławska fabryka niemieckiego koncernu będzie produkować komponenty układów hamulcowych na zlecenie amerykańskiego producenta elektrycznych aut Tesla. 

Jak podał Bosch, we Wrocławiu będą powstawać układy wspomagania hamowania do elektrycznych Tesli. Obecnie we Wrocławiu Bosch produkuje już układy wspomagania hamowania m.in. do Volkswagena eUp, Porsche Spyder, Nissana Qashqai, Mini Coopera, a także do pierwszych elektrycznych modeli BMW – i3 oraz i8. 

Bosch chwali się, że jego fabryka we Wrocławiu produkuje podzespoły najwyższej jakości. Ilość zwrotów ograniczono ostatnio do zaledwie 1,5 na 1 milion sprzedanych produktów. 

REKLAMA
REKLAMA

Obecnie flagowym autem Tesli jest należący do sektora premium Model S, które jest w czołówce sprzedaży aut z napędem elektrycznych w krajach, w których ten typ motoryzacji rozwija się najszybciej – w USA, Norwegii czy Holandii. Niedawno Amerykanie rozpoczęli sprzedaż Modelu S także w Chinach. 

Model S to drugi elektryczny samochód Tesli. Pierwszym był Roadster, jednak o sukcesie Tesli można mówić właściwie po rozpoczęciu sprzedaży Modelu S. Koncern należący do amerykańskiego miliardera Elona Muska już szykuje się do wypuszczenia na rynek dwóch kolejnych modeli – crossovera oraz mniejszej i tańszej wersji Modelu S. 

gramwzielone.pl