Statystyki sprzedaży pierwszego auta elektrycznego BMW

Statystyki sprzedaży pierwszego auta elektrycznego BMW
BMW i3 / BMW press

Niemiecki koncern BMW podał dane sprzedaży modelu i3 – pierwszego elektrycznego samochodu wypuszczonego na rynek przez koncern z Bawarii. 

W pierwszej połowie tego roku BMW sprzedało 5369 egzemplarzy i3. Najlepszym miesiącem pod względem sprzedaży był czerwiec, kiedy sprzedano ponad 1,2 tys. i3.

BMW podaje, że na elektryczne i3 czeka ponadto tysiące klientów, którzy w ostatnich miesiącach złożyli na nie zamówienia. 

REKLAMA

Sprzedaż elektrycznego i3 pomogła BMW w przekroczeniu granicy 1 mln aut sprzedanych w I połowie tego roku. W sumie bawarski koncern motoryzacyjny sprzedał w I półroczu 1,022 mln samochodów.  

Wkrótce statystki sprzedaży i3 może znacząco poprawić planowane przez BMW wejście z tym modelem na rynek chiński. Sprzedaż i3 w Chinach Niemcy chcą rozpocząć we wrześniu, ale już przyjmują pierwsze zapisy. i3 ma kosztować w Państwie Środka minimum 450 tys. juanów, czyli ok. 72 tys. dolarów.

REKLAMA

i3 jest już dostępny także w Polsce. Jego cena w naszym kraju zaczyna się od ok. 140 tys. zł. Natomiast wersja zaopatrzona w tzw. range extander kosztuje ponad 158 tys. zł.

Range-extender to dodatkowy, dwucylindrowy silnik benzynowy o pojemności 650 cm3 i mocy 25 kW/34 KM, który w czasie jazdy doładowuje akumulator i3, co zdaniem producenta zwiększa zasięg do około 300 kilometrów.

W normalnych warunkach zasięg BMW i3 w wersji podstawowej wynosi od 130 do 160 kilometrów.

Obecnie najpopularniejszym na świecie samochodem w 100-procentach zasilanym energią elektryczną jest Nissan Leaf, który sprzedał się dotychczas w ponad 100 tysiącach egzemplarzy. 

gramwzielone.pl