Gdańsk montuje stacje ładowania elektryków

Gdańsk montuje stacje ładowania elektryków
Kārlis Dambrāns, flickr cc

W Gdańsku powstały trzy pierwsze stacje ładowania samochodów elektrycznych. Będzie mogło z nich skorzystać kilkudziesięciu właścicieli elektryków, które są zarejestrowane w tym mieście. Wkrótce skorzystają z nich także urzędnicy gdańskiego magistratu, który chce kupić kilka elektrycznych aut.

W Gdańsku zarejestrowano do tej pory już ponad 60 aut napędzanych energią elektryczną. Ich właściciele będą mogli skorzystać z publicznych stacji ładowania EV po otrzymaniu specjalnych kart. W celu ich otrzymania wystarczy tylko zgłosić się do miejskiego Zarządu Dróg i Zieleni i dostarczyć kserokopię dowodu osobistego. Karta jest bezpłatna.

Gdański magistrat ma w planie budowę kolejnych stacji ładowania samochodów elektrycznych, które staną w strefie płatnego parkowania. Parkujący w niej kierowcy samochodów elektrycznych będą zwolnieni z opłat.

REKLAMA
REKLAMA

Wkrótce do grona kierowców samochodów elektrycznych w Gdańsku dołączą miejscy urzędnicy. Gdański ogłosi bowiem do końca kwietnia przetarg na zakup czterech elektryków.

Co ciekawe, nie ma chętnych na dostawę elektryków. Dwa wcześniejsze przetargi zostały unieważnione z powodu braku ofert. 

gramwzielone.pl