Fortum buduje sieć stacji ładowania EV. Już prawie 500 punktów

Fortum buduje sieć stacji ładowania EV. Już prawie 500 punktów
Mapa stacji ładowania sieci Charge and Drive w Skandynawii. Fot. Fortum

Firmy Fortum i Renault budują w Norwegii, Szwecji i Finlandii sieć stacji ładowania samochodów elektrycznych (Electric Vehicles – EVs). Skala zrealizowanych dotąd inwestycji w infrastrukturę do ładowania EV umożliwia już w miarę swobodne przemieszczanie się autami elektrycznymi w poszczególnych regionach Skandynawii. 

Fortum podaje, że w tym i przyszłym miesiącu sieć stacji ładowania elektryków realizowana w ramach projektu o nazwie Charge & Drive Fortum powiększy się o siedem nowych punktów ładowania w północnej Laponii w Finlandii. Większość zbudowanych dotąd stacji ładowania EV znajduje się w południowych, najbardziej zaludnionych regionach Norwegii, Szwecji i Finlandii. 

Nowe stacje o mocy 22 kW zostaną rozmieszczone w miejscach istotnych z punktu widzenia ruchu turystycznego i umożliwią kierowcom pojazdów elektrycznych wygodną podróż pomiędzy Norwegią a Finlandią.

REKLAMA
REKLAMA

Charge & Drive Fortum to kompleksowy system rozwiązań niezbędnych do funkcjonowania stacji ładowania pojazdów elektrycznych oparty na chmurze. Fortum zapewnia, że system posiada otwartą i ustandaryzowaną architekturę umożliwiającą współpracę z najlepszymi dostawcami sprzętu na rynku.

Łączna liczba punktów ładowania pojazdów w systemie Charge & Drive Fortum w Norwegii, Szwecjii i Finlandii wynosi już prawie 500, z czego około 200 stanowią stacje szybkiego ładowania.

Lokalizacje stacji ładowania samochodów elektrycznych w sieci Charge & Drive są dostępne na mapie dostępnej pod tym linkiem. 

gramwzielone.pl