Elomoto wjeżdza na polski rynek elektromobilności i poszukuje partnerów

Elomoto wjeżdza na polski rynek elektromobilności i poszukuje partnerów
Elomoto

Elomoto Sp. z o.o. to nowy gracz na polskim rynku stacji ładowania samochodów elektrycznych, który ma aspiracje, aby stać się jednym z liderów branży. Celem firmy jest rozwijanie własnej sieci stacji ładowania pojazdów elektrycznych w Polsce i całym regionie, ale także dostarczanie podmiotom zewnętrznym pełnego zakresu usług związanych z budową infrastruktury dla elektromobilności – w tym sprzedaż, montaż, specjalistyczne pomiary oraz obsługa operatorska.

W ramach rozwoju Elomoto poszukuje również partnerów biznesowych na terenie całej Polski do sprzedaży oferty i pozyskiwania miejsc parkingowych, przy których powstaną ładowarki pod marką Elomoto. Warto zwrócić uwagę, że firma posiada potencjał sprzedażowy i kapitałowy oraz ekspercką kadrę wykonawczą z długoletnim doświadczeniem w sektorze energetycznym.

Wieloletnie doświadczenie daje gwarancję dobrego partnerstwa

Elomoto wywodzi się z Energomix S.A., działającej od 2010 roku w branży energetycznej. Spółka specjalizuje się w sprzedaży energii elektrycznej i gazu ziemnego, poprawie efektywności energetycznej, montażu OZE (fotowoltika, pompy ciepła, magazyny energii) oraz rozwoju projektów farm PV. Dzięki długoletniemu doświadczeniu spółka Energomix zdobyła uznanie na rynku i zbudowała solidną pozycję jako zaufany partner w sektorze energetycznym, pomagając kilkunastu tysiącom klientów. Część kadry Energomix zasiliła szeregi Elomoto, aby przekazać wcześniejsze doświadczenia do nowego podmiotu.

Cele Elomoto

Jako nowa spółka Elomoto, skupia się na rozwoju własnej sieci stacji ładowania pojazdów elektrycznych oraz dostarczaniu pełnego zakresu usług dla firm i klientów indywidualnych – w tym sprzedaży, montażu, serwisu, specjalistycznych pomiarów oraz obsługi operatorskiej infrastruktury ładowania. Warto dodać, że do końca 2024 roku, duże przedsiębiorstwa muszą spełnić obowiązek montażu stacji ładowania, jeśli posiadają więcej niż 20 miejsc postojowych przy budynku, co wynika z Ustawy o Elektromobilności (art. 26).

Elomoto celuje w oddanie do użytku kierowcom ponad 1 000 stacji ładowania DC i AC w ciągu najbliższych 4 lat. Stacje będa zasilane w 100% zieloną energią.- Zamierzamy wypełnić lukę na rynku, dostarczając wydajne i nowoczesne stacje ładowania, które będą spełniać potrzeby zarówno klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw – komentuje Michał Suska, Prezes Spółki.

Mocne strony Elomoto

Jednym z największych atutów Elomoto oto jest zatrudnienie wysoko wykwalifikowanych ekspertów, koncentrując w firmie doświadczenie i kompetencje z dziedziny energetyki, elektromobilności, ale także sprzedaży i marketingu. Dzięki temu spółka może oferować klientom najwyższej jakości obsługi, spełniając ich oczekiwania w zakresie sprzedaży, montażu i obsługi operatorskiej stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Firma posiada doświadczenie z realizacji u klientów sektora publicznego oraz indywidualnych i biznesowych. Dysponuje także własnym systemem operatorskim oraz aplikacją dla użytkowników. Warto dodać, że posiadamy umowy dystrybucyjne i serwisowe z czołowymi producentami ładowarek.

Współpraca  z obopólnymi korzyściami

Elomoto aktywnie poszukuje przedstawicieli i partnerów handlowych (w szczególności grup sprzedażowych) zainteresowanych współpracą przy sprzedaży stacji ładowania oraz pozyskiwaniu miejsc pod stacje ładowania. Spółka oferuje szansę na rozwój w dynamicznie rosnącym sektorze elektromobilności. Elomoto oferuje atrakcyjne warunki współpracy oraz wsparcie merytoryczne i techniczne. Jeśli jesteś zainteresowany branżą elektromobilności, to Elomoto będzie Twoim doskonałym partnerem do rozwoju.

Elomoto uruchomiła również propozycję dla inwestorów, którzy mają wolne środki (min. 50 000 zł), które mogą ulokować w formule pasywnej w spółki celowe posiadające zdywersyfikowany pakiet stacji ładowania. Tego typu inwestycja ma szansę osiągnąć znacznie wyższe stopy zwrotu niż lokaty bankowe przy fizycznym zabezpieczeniu na aktywach.

Zainteresowani mogą kontaktować się pod adresem mailowym: wspolpraca@elomoto.eco, tam też można zgłaszać miejsca parkingowe w celu ich dzierżawy pod budowę stacji ładowania.

Wnioski

Elomoto ma ambitne cele rozwojowe w zakresie infrastruktury ładowania wraz z planami ekspansji zagranicznej, co skutecznie wesprze dalszą transformację transportu w kierunku zero emisyjności oraz osiągania celów zrównoważonego rozwoju i ESG. Zatrudnienie doświadczonych ekspertów oraz współpraca z firmami i osobami zainteresowanymi rozwojem tego sektora sprawiają, że Elomoto Sp. z o.o. jest silnym graczem, gotowym do sprostania potrzebom klientów i wyzwaniom branży. Po więcej informacji odsyłamy na stronę elomoto.eco.

Zapraszamy do współpracy.

Michał Jankowski

Kierownik Sieci Partnerskiej

mjankowski@elomoto.eco

665 033 705

Łukasz Tkacz

Dyrektor Sprzedaży i Marketingu

ltkacz@elomoto.eco

697 035 272

 

artykuł sponsorowany