Tańsza energia na stacjach ładowania. Dzięki fotowoltaice

Tańsza energia na stacjach ładowania. Dzięki fotowoltaice
Polenergia

Polenergia rozwija własną sieć stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Spółka wprowadza letnią promocję, oferując znacznie niższe ceny ładowania w godzinach południowych. To czas, w którym coraz większą podaż energii w polskim systemie elektroenergetycznym zapewnia fotowoltaika.  

Polenergia rozpoczęła budowę własnej sieci stacji ładowania pojazdów elektrycznych w ubiegłym roku. Pierwsza stacja spółki powstała na terenie Miasteczka Jutrzenki w Warszawie, przy ul. Jutrzenki 114. Jest to ładowarka typu AC o mocy 11 kW.

Później Polenergia uruchomiła stacje ładowania na parkingu centrum handlowego Factory Ursus, gdzie znajdują się cztery stacje o łącznej mocy 150 kW. Jedna z nich to stacja DC o mocy 120 kW (2 x CCS2), pozostałe trzy to stacje AC o mocy 10 kW każda.

REKLAMA

Kolejne były: dwa punkty ładowania na terenie parku handlowego Vendo Park w Krakowie (2 x 11 kW), stacja przy obiektach Długosza Business Park we Wrocławiu (2 x 120 kW) oraz ostatnio uruchomiona stacja w Koszalinie. W ostatniej lokalizacji znajduje się stacja DC o mocy 120 kW oraz dwie ładowarki o mocy 11 kW każda.

REKLAMA

Jak podkreśla Polenergia, stacje w Koszalinie są zasilane energią produkowaną na farmach wiatrowych i fotowoltaicznych należących do grupy. Spełniają one wprowadzony przez Polenergię standard o nazwie Energia 2051, który jest jednocześnie gwarancją, że klienci ładują swoje auta zieloną energią.

Letnia promocja

Właściciele samochodów elektrycznych, którzy zdecydują się na ładowanie na stacjach Polenergii, mogą liczyć na specjalną letnią promocję. W tym miesiącu Polenergia zaoferuje im zniżkę bazującą na stawkach zmiennych w ramach promocji „Godziny z OZE”. Oferta zakłada, że stawka za ładowanie (także z dużą mocą) wyniesie w godzinach od 11.00 do 15.00 – a więc w czasie, gdy najwięcej energii dostarczają elektrownie PV – 1 zł/kWh brutto + 1 zł za start.

Poza tymi godzinami w okresie lipiec–sierpień ceny za ładowanie samochodu elektrycznego na stacjach Polenergii wyniosą:

  • stacje AC – 1,60 zł brutto/kWh+ 1 zł za start,
  • stacje DC – 1,99 zł brutto/kWh + 1 zł za start.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.