Wrocław: wypożyczalnia elektryków bliżej realizacji

Wrocław: wypożyczalnia elektryków bliżej realizacji
Fot. Gramwzielone.pl (C)

Wypożyczalnia samochodów elektrycznych. Wrocławski magistrat wykonał kolejny krok mający na celu uruchomienie w stolicy Dolnego Śląska wypożyczalni elektrycznych aut. Cel to budowa wypożyczalni na 200 samochodów na prąd.

Jak podaje „Gazeta Wrocławska”, wrocławski urząd miejski zakończył wstępne negocjacje z pięcioma firmami, które są zainteresowane uruchomieniem wypożyczalni. Zgłosiły się firmy Arriva Polska, Enigma Systemy Ochrony Informacji, Decatur Investments, AWL VIII oraz konsorcjum form Egis Projects Polska i Nawrot. Wiadomo, że ten ostatni podmiot chce skopiować system stosowany w Paryżu, oferując trzy modele elektryków marki Renault. Inni potencjalni wykonawcy nie zdradzają szczegółów swojej oferty. 

Miejskimi elektrykami będzie można poruszać się po Wrocławiu, a także w odległości do 10 km poza jego granicami. Pojazdy będą miały możliwość wjazdu do stref, z których wyłączono już możliwość ruchu tradycyjnych aut, a także z przeznaczonych dla komunikacji miejskiej buspasów. Dodatkowo elektryki będą zwolnione z opłat w strefach płatnego parkowania.

REKLAMA
REKLAMA

Miasto chce udostępnić 200 elektrycznych pojazdów, które będą obsługiwane przez 60-100 stacji. Wypożyczalnie mają być dostępne w systemie 24/7.

Teraz wrocławscy urzędnicy przeprowadzą przetarg, do którego zaproszą wybrane firmy, co ma nastąpić w ciągu 2 tygodni.

Wcześniej wrocławski magistrat informował, że wypożyczalnia elektryków miałaby ruszyć już na przełomie 2016 i 2017 r. Teraz jednak, jak informuje „Gazeta Wrocławska”, miejscy urzędnicy wypowiadają się bardziej zachowawczo, deklarując, że termin uruchomienia wypożyczalni zostanie ustalony dopiero po wyborze wykonawcy. 

gramwzielone.pl