Nissan e-NV200 już w połowie 2014 roku

Nissan e-NV200 już w połowie 2014 roku
Nissan e-NV200. Foto: nissan-global.com

{więcej}Już w połowie bieżącego roku Nissan zamierza rozpocząć produkcję elektrycznego modelu auta o nazwie e-NV200. Samochód będzie produkowany w Barcelonie, po czym trafić ma do sprzedaży w Japonii.

e-NV200 jest to już drugie, po modelu Leaf, elektryczne auto marki Nissan, które ma wejść do masowej produkcji. Produkcja e-NV200 ma się rozpocząć w połowie roku, a auto ma trafić do sprzedaży w Japonii w roku podatkowym 2014, czyli najpóźniej do marca 2015.

Prawdopodobnie e-NV200 będzie również wykorzystywany w Hiszpanii a konkretnie w Barcelonie, w ramach projektu elektrycznych taksówek. Liczba aut, które zostaną wykorzystane w projekcie, jest jak na razie nieznana. Wiadomo jednak, że w ramach projektu Nissan zobowiązał się dostarczyć szybkie ładowarki CHAdeMO, które umożliwą szybkie doładowanie akumulatorów od 0 do 80% w niespełna 30 minut.

REKLAMA
REKLAMA

Dokładna specyfikacja techniczna wersji produkcyjnej nie jest jeszcze znana, wersja koncepcyjna była natomiast wyposażona w identyczne akumulatory i napęd trakcyjny jak w modelu Leaf, czyli akumulatory litowo-jonowe, których czas ładowania od 0 do 100% ładowarką pokładową o mocy 6,6 kW zajmuje kilka godzin oraz około 30 minut zewnętrzną ładowarką o mocy 50 kW. Całkowita energia zgromadzona w akumulatorach może osiągnąć 24 kWh. Maksymalna moc auta w wersji koncepcyjnej to 109 kM.

Model e-NV200 trafi do produkcji w połowie 2014, czyli 2,5 roku po pojawieniu się wersji koncepcyjnej. Nie jest wykluczone, że opóźnienie to jest spowodowane implementacją udoskonalonej wersji akumulatorów, ponieważ te z modelu Leaf przy pojemności 24 kWh mogą okazać się zbyt słabe.

gramwzielone.pl