REKLAMA
 
REKLAMA

Nowy moduł z rekordową sprawnością od europejskiego producenta

Nowy moduł z rekordową sprawnością od europejskiego producenta
Recom

Targi Intersolar, które odbywają się w tym tygodniu w Monachium, to okazja dla producentów z przemysłu PV do pokazania swoich najnowszych rozwiązań i produktów. Wśród nowych modułów, które zostały zaprezentowane na tegorocznych targach, na uwagę zasługuje charakteryzujący się wyjątkowo wysoką sprawnością moduł fotowoltaiczny firmy Recom.

Francuski Recom zajmuje się produkcją ogniw, modułów, falowników, systemów magazynowania energii, a także ładowarek do samochodów elektrycznych. Na tegorocznych targach Intersolar, które odbywają się w Monachium w terminie 14–16 czerwca, producent przedstawił nowe moduły z serii Recom Black Tiger.

W zaprezentowanej serii modułów full black najmocniejszy przedstawiciel osiąga, według informacji producenta, najwyższą sprawność w porównaniu z konkurencyjnymi modelami o powierzchni poniżej 2 m2.

REKLAMA

Niewielkie rozmiary, wysoka sprawność

Nowa seria paneli fotowoltaicznych Recom full black ma być dostępna w przedziale mocowym od 440 do 460 W (5 modeli z gradacją mocy co 5 W). Wszystkie są wykonane na bazie 108 półciętych (182 x 91 mm) ogniw monokrystalicznych TOPCon typu N. Dodatkowo zastosowano technologię back contact, aby zwiększyć pole powierzchni zdolne do absorpcji promieniowania słonczego.

Wymiary modułu wynoszą 1722 x 1134 x 35 mm przy masie 22,2 kg. Rama wykonana jest z czarnego anodowanego stopu aluminium, do tego zastosowano szkło hartowane o niskiej zawartości żelaza oraz powłokę antyrefleksyjną.

Najmocniejszy moduł 460 W ma mieć sprawność 23,6 proc. Jak twierdzi Recom, jest to wynik osiągnięty po raz pierwszy w module o powierzchni mniejszej niż 2 m2.

REKLAMA

Pozostałe istotne parametry Black Tiger 460 W są następujące: napięcie obwodu otwartego (Voc) – 40,35 V, prąd zwarciowy (Isc) – 14,03 A, wartość współczynnika temperaturowego mocy – 0,29 proc./st. C.

Warto również zwrócić uwagę na warunki gwarancyjne, jakich udziela Recom. Moduły objęte będą aż 25-letnią gwarancją produktową, co jest wynikiem odstającym od standardu rynkowego (najczęściej gwarancja produktowa obejmuje 12 lub 15 lat). Ponadto producent daje 30-letnią gwarancję na wydajność, która po wspomnianym okresie ma wynosić minimum 88,85 proc. wartości początkowej.

Full black nawet do 610 W

Co ciekawe, że w jednym z ostatnich komunikatów na swojej stronie internetowej Recom poinformował, że wprowadzi do sprzedaży moduły full black o mocy 610 W. Mają one również bazować na ogniwach typu N wykonanych w technologii TOPCon.

W tym momencie na stronie producenta nie ma karty katalogowej modułu Black Tiger o mocy 610 W w wersji full black. Należy się spodziewać, że niebawem poznamy więcej szczegółów na temat kolejnych nowości francuskiego producenta.

Radosław Błoński

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Brak komentarzy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA