PGB buduje biogazownię rolniczą w gminie Przasnysz

PGB buduje biogazownię rolniczą w gminie Przasnysz
PGB

Polska Grupa Biogazowa zawarła, poprzez jedną ze swoich spółek, kolejną umowę dotyczącą budowy biogazowni rolniczej, za której wykonanie będzie odpowiadać MDI Energia SA. Inwestycja zostanie zrealizowana w gminie Przasnysz w województwie mazowieckim.

Kontrakt, o którym informuje MDI Energia, zakłada wybudowanie elektrociepłowni na biogaz rolniczy o mocy 0,999 MW w miejscowości Sierakowo w gminie Przasnysz. Inwestorem jest spółka celowa PGB Energetyka 15 sp. z o.o. 

Termin realizacji umowy wynosi 9 miesięcy, a MDI Energia ma otrzymać wynagrodzenie ryczałtowe w kwocie 14,48 mln zł netto.

REKLAMA

To już kolejny kontrakt na wykonanie biogazowni dla PGB, który pozyskuje MDI Energia. Spółka informowała we wcześniejszych komunikatach giełdowych o kontraktach na rozbudowę dwóch biogazowni rolniczych należących do PGB, w tym jednej znajdującej się w tej samej lokalizacji, w której powstanie farma fotowoltaiczna.

Wcześniej w tym roku MDI Energia rozbudowała dla PGB elektrociepłownię na biogaz rolniczy w Tończy o 0,5 MW do mocy 1,5 MW, uzyskując wynagrodzenie w wysokości 3,2 mln zł.

Obecnie Polska Grupa Biogazowa SA eksploatuje 7 biogazowni rolniczych i prowadzi 40 inwestycji.

REKLAMA

Pod koniec 2019 roku MDI Energia rozpoczęła dla Polskiej Grupy Biogazowej realizację pierwszych kontraktów biogazowych z zakontraktowanych 30 biogazowni, dla których PGB pozyskało wsparcie w systemie aukcyjnym. 

Ponadto MDI Energia zbudowała dla PGB farmę fotowoltaiczną o mocy 1 MW, która powstała w Tończy. Wartość tego kontraktu wyniosła 2,21 mln zł netto.

Obecnie MDI Energia realizuje kolejne inwestycje fotowoltaiczne i wiatrowe – w tym zakontraktowaną w ubiegłym roku budowę farmy wiatrowej Sompolno o mocy 37,5 MW. Wartość umowy podpisanej z deweloperem VisaVento Bau sp. z o.o. wynosi 29 mln zł.

Spółka buduje też farmy fotowoltaiczne dla jednego z liderów polskiego rynku PV – dewelopera R.Power. W tym przypadku chodzi o zakontraktowaną budowę w sumie 21 farm PV o jednostkowej mocy do 1 MWp zlokalizowanych w różnych częściach Polski.

MDI Energia działa w branży odnawialnych źródeł energii już od 20 lat. Spółka dotychczas zrealizowała „pod klucz” elektrownie wiatrowe, biogazownie i farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy ponad 450 MW.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.