Aquapark w Tychach będzie zasilany energią z biogazu

Aquapark w Tychach będzie zasilany energią z biogazu
Wizualizacja parku wodnego w Tychach / materiał prasowy

Regionalne Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej (RCGW), które buduje park wodny w Tychach, będzie zasilać go w energię produkowaną z własnej biogazowni.

Spółka wodno-ściekowa z Tych wykorzysta do ogrzewania i zasilania w energię elektryczną aquaparku biogaz produkowany w oczyszczalni ścieków, który będzie transportowany do parku wodnego specjalnym, 6-kilometrowym rurociągiem, a nastęnie będzie zamieniany na energię przez dwa kogeneracyjne agregaty, każdy o mocy 400 kW.

REKLAMA

– Istotnym elementem będzie także zastosowanie odzysku ciepła z „szarego ścieku” w celu ogrzania wód zasilających niecki basenowe oraz wykorzystanie niskotemperaturowego ciepła odpadowego z agregatów kogeneracyjnych na cele ogrzewania podłogowego szatniwnp.pl cytuje Zbigniewa Gieleciaka, prezesa RCGW.

REKLAMA

Kolejnym rozwiązaniem wpływającym na ograniczenie zapotrzebowania na energię z zewnątrz, które zostanie zastosowane w parku wodnym w Tychach, będzie tzw. membrana ETFE, która pokryje dach obiektu i umożliwi regulowanie jego termoizolacyjności.  

gramwzielone.pl