Zaproszenie do konsultacji w programie Ryś

Zaproszenie do konsultacji w programie Ryś
Gramwzielone.pl (c)

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zaprasza do konsultacji wymagań technicznych w programie Ryś – Termomodernizacja domów jednorodzinnych.

Program Ryś – termomodernizacja budynków jednorodzinnych, ma na celu ograniczenie strat energii, potrzebnej do ogrzewania domów i tym samym ograniczenie szkodliwych emisji.

Dofinansowanie obejmie wykonanie remontów, które prowadzą do spełnienia przez budynek  wyższych standardów energooszczędności. Właściciele domów będą mogli otrzymać dofinansowanie także na modernizację instalacji wewnętrznych, wymianę źródeł ciepła i zastosowanie odnawialnych źródeł energii cieplnej.

REKLAMA
REKLAMA

Budżet programu Ryś wyniesie 400 mln zł, a  właściciele domów jednorodzinnych będą mogli otrzymać nawet 40 proc. dotacji za poprawę efektywności energetycznej. 

NFOŚiGW zaprasza wszystkie osoby, które dysponują odpowiednim doświadczeniem w dziedzinie oszczędności energii oraz wiedzą praktyczną, do zgłaszania uwag i opinii do zaprezentowanego materiału do dnia 25 października 2015 r. Prezentowane wymagania techniczne wraz z formularzem do zgłaszania uwag znajdują sie na stronie poświęconej programowi Ryś.

Więcej informacji o założeniach programu Ryś w artykule: Dofinansowanie na termomodernizację domów jednorodzinnych od I kw. 2016

gramwzielone.pl