100 tysięcy inteligentnych liczników we Wrocławiu

100 tysięcy inteligentnych liczników we Wrocławiu
Fot. Tauron

Projekt Smart City Wrocław nabiera tempa. Z nowoczesnych liczników korzysta już ponad 100 tysięcy wrocławskich gospodarstw domowych. Do końca tego roku w mieszkaniach wrocławian Tauron Dystrybucja zainstaluje kolejne 40 tysięcy urządzeń.

Nowoczesny, inteligentny i przyjazny system AMIplus trafi do wszystkich mieszkańców aglomeracji wrocławskiej, którzy są klientami spółki Tauron. Projekt obejmujący wymianę 331 tysięcy liczników potrwa do lutego 2017 r.

Pierwsze liczniki zamontowano w kwietniu na wrocławskich Popowicach. W kolejnych miesiącach akcja wymiany urządzeń objęła w sumie 13 dzielnic miasta. Do końca roku monterzy pojawią się jeszcze w Jerzmanowie, Leśnicy, Maślicach, Stabłowicach, Złotnikach, Żernikach oraz Starym Mieście. Z kolei w 2016 roku wymianą urządzeń zostaną objęte dzielnice w północnej i wschodniej części Wrocławia.

REKLAMA
REKLAMA

Dokładny harmonogram wymian można śledzić na bieżąco na stronie www.amiplus.pl w zakładce AMIplus Wrocław. O terminach informujemy także na plakatach wywieszanych na osiedlach i klatkach schodowych – mówi Mariusz Jurczyk, kierownik projektu w Tauron Dystrybucja. 

Wymiana licznika jest bezpłatna i nie wymaga zmiany w umowie na dostawę energii. 

Instalacja inteligentnego oprogramowania to element zaleceń Unii Europejskiej oraz Urzędu Regulacji Energetyki. Zgodnie z unijną dyrektywą do 2020 roku nowe liczniki powinny zostać zamontowane u 80% konsumentów. Wdrożony system udoskonali działanie sieci, która ma być bezpieczniejsza i sprawniejsza.

Tauron