RWE będzie wynajmować klientom.. żarówki

RWE będzie wynajmować klientom.. żarówki
Fot. RWE

RWE Polska będzie wynajmować swoim klientom energooszczędne żarówki LED. Jak zapewnia, decydując się na zaproponowane przez RWE rozwiązanie różnica w wysokości rachunku może być odczuwalna dla klientów już przy najbliższym rozliczeniu za energię elektryczną.

Energooszczędne oświetlenie LED oferowane przez RWE Polska obejmuje odpowiedniki najbardziej popularnych żarówek 40, 60, 75 i 100 W oraz odpowiedników żarówek ozdobnych 25 – 30 W. Alternatywą dla tradycyjnych, energochłonnych żarówek są wysokowydajne i energooszczędne modele dostarczane przez znanego producenta – GE Lighting.

Jak informuje RWE, klienci decydujący się na skorzystanie z oferty zapłacą tym mniej, im więcej żarówek zdecydują się wynająć. W przypadku umowy zawieranej przez klienta indywidualnego na 36 miesięcy, koszt miesięcznego wynajmu pięciu odpowiedników tradycyjnej żarówki o mocy 60 W, wyniesie 7,45 zł (1,49 zł miesięcznie za każdą żarówkę LED).

REKLAMA
REKLAMA

Przy założeniu, że każda z pięciu wymienionych żarówek będzie świecić przez 5 godzin dziennie, roczna oszczędność na kosztach energii elektrycznej wyniesie 155 zł. Jeżeli klient zdecyduje się na wymianę 10 lub więcej żarówek, to zapłaci jeszcze mniej – zarówno za wynajem każdej żarówki, jak i za zużytą energię elektryczną – wyjaśnia Sebastian Janda, dyrektor pionu Klienci Indywidualni i MSP w RWE Polska. – Przygotowaliśmy tę propozycję m.in. z myślą o klientach, którzy dotychczas nie mogli sobie pozwolić na zainwestowanie większej kwoty w żarówki energooszczędne, których zakup jest znacznie droższy niż w przypadku żarówek tradycyjnych. W najtańszej opcji wynajęcie jednej żarówki to tylko 1,39 zł miesięcznie – dodaje Sebastian Janda.

RWE Polska przygotowała również w tym zakresie ofertę dla firm. Jak zapewnia, w przypadku przedsiębiorstw decydujących się na wymianę tradycyjnych żarówek na modele LED, oszczędności mogą być jeszcze większe niż w przypadku klienta indywidualnego. Dzięki wynajęciu pięciu odpowiedników zwykłych żarówek o mocy 60 W, które będą dziennie świeciły przez 5 godzin, roczne oszczędności mają wynieść 194 zł.

gramwzielone.pl