Rząd chce, aby Polacy ogrzewali domy energią elektryczną

Rząd chce, aby Polacy ogrzewali domy energią elektryczną
Wiceminister energii Andrzej Piotrowski. Fot. Ministerstwo Energii

Ministerstwo Energii chce walczyć z tzw. niską emisją z domowych pieców węglowych poprzez zmianę sposobu ogrzewania. Wykorzystanie do tego celu energii elektrycznej mają promować ulgi w taryfach.

Jak informuje „Puls Biznesu”, Ministerstwo Energii policzyło, że przy produkcji energii elektrycznej w elektrowni węglowej powstaje 10-krotnie mniej pyłów niż nawet w najnowocześniejszym domowym piecu na węgiel, a z takich urządzeń korzysta w Polsce 3 mln gospodarstw domowych.

Dla nich Ministerstwo Energii ma przygotować regulacje, które zachęcą do przejścia na ogrzewanie energią elektryczną. Chodzi m.in. o nową, nocną taryfę na energię elektryczną, którą będzie można przeznaczyć tylko dla celów grzewczych w piecach z rozbudowaną akumulacją ciepła.

REKLAMA
REKLAMA

Jak zaznacza w wypowiedzi dla „PB” wiceminister energii Andrzej Piotrowski, ME chce w tym wypadku wyeliminować z taryfy „wszystkie narzuty i opłaty nakładane na energie elektryczną”, w tym akcyzę. Razem te narzuty resort energii szacuje na około 60 zł/MWh.

Link do artykułu w „Pulsie Biznesu”

red. gramwziolone.pl