Eksperyment w domu pasywnym pod Krakowem

Eksperyment w domu pasywnym pod Krakowem
Dom pasywny w podkrakowskich Michałowicach. Materiał inwestora

{więcej}Do inwestycji Wawel Service – energooszczędnego „Domu dla Każdego” w podkrakowskich Michałowicach, wprowadziła się rodzina. Przez cały miesiąc towarzyszył jej będzie zespół realizacyjny, przygotowujący materiał o budownictwie energooszczędnym i pasywnym dla TVP Info.

Rodzina zamieszkała z energią

W maju br. trzyosobowa rodzina wprowadziła się do inwestycji Wawel Service „Dom dla Każdego” w podkrakowskich Michałowicach. Zamieszka tu przez cztery tygodnie w ramach edukacyjno – informacyjnego projektu „Buduj z energią”, realizowanego  w przez Fundację Edukacja bez Granic w partnerstwie z Bankiem Zachodnim WBK i firmą Viessmann. Projekt dofinansowany jest  ze środków NFOŚiGW. Akcja odbywa się z wykorzystaniem domu modelowego w Michałowicach, wyposażonego w pompę ciepła Vitocal 200-S wraz z rekuperacją firmy Viessmann – Partnera projektu.

REKLAMA

Celem podjętych działań jest zebranie i rozpowszechnienie informacji na temat korzyści wynikających z budownictwa energooszczędnego i pasywnego w Polsce, wyedukowanie osób planujących zakup lub postawienie takiego domu. Projekt przybliżyć ma technologie, rozwiązania energooszczędne oraz możliwości finansowania budownictwa energooszczędnego i pasywnego przez NFOŚiGW.

Poznaj „Dom dla Każdego” od środka

REKLAMA

Niecodzienny eksperyment polega na tym, że rodzina nie mając żadnych doświadczeń i wiedzy o tym, jak mieszka się w inteligentnym domu energooszczędnym będzie musiała sprostać ciekawym wyzwaniom. Na co dzień będzie jej towarzyszyć ekipa telewizyjna, a pojawiające się problemy i pytania zawiązane z mieszkaniem w „Domu dla Każdego”, będą wyjaśniane zainteresowanym podczas programu telewizyjnego, który zostanie nadany w TVP INFO w każdą sobotę, od 8 czerwca przez kolejne 13 tygodni.

Dzięki serwisowi internetowemu www.eko-budowanie.pl, który powstał na potrzeby projektu – internauci, poprzez kamerę zamontowaną w salonie naszego domu, będą mogli w  określonych godzinach śledzić mieszkańców w ich codziennym życiu, a za pośrednictwem rozmów na czacie (w wybranym czasie) zadawać im pytania, prosić o rady i opinie na temat mieszkania w inwestycji.

„Buduj z energią” w Michałowicach

Inwestycja Wawel Service „Dom dla Każdego” w Michałowicach to energooszczędny dom idealny – dom, który oszczędza dla Ciebie! Poprzez zastosowanie nowoczesnych rozwiązań projektowych i technicznych może być eksploatowany przy mniejszym, niż w przypadku tradycyjnego budownictwa, zużyciu energii przeznaczonej do ogrzewania. Mniejsze zużycie energii to nie tylko niższe rachunki, to także – ulga dla środowiska.

„Dom dla Każdego” spełnia standardy budynków energooszczędnych – dla nabywców oznacza to możliwość otrzymania dopłaty do kredytu hipotecznego w ramach programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).

Więcej informacji o inwestycji Wawel Service „Dom dla Każdego” w Michałowicach można znaleźć na stronie: www.domdlakazdego.info