II Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła

II Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła
foto: qmnonic, flickr cc-by-2.0

{więcej}Zapraszamy na II Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła, który odbędzie się w dniu 17.10.2013 w Warszawie, w ramach targów Renexpo Poland. 
 
W czasach w których energia staje się coraz droższa  i prawdopodobnie jej koszty będą się zwiększały w szybszym tempie, warto pamiętać o tym, że koszty ogrzewania i przygotowania ciepłej wody dla typowego domu stanowią ponad 70% całkowitych kosztów jego utrzymania.  Obok zmniejszenia zapotrzebowania ciepła przez zastosowanie dobrej izolacji termicznej, znaczny potencjał redukcji zużycia energii zawiera w sobie technika grzewcza. Poważne oszczędności, sięgające nawet ponad 50% może przynieść zwłaszcza ogrzewanie pompami ciepła, wykorzystujące zakumulowane w środowisku naturalnym i gruncie ciepło słoneczne. Ogrzewanie pompą ciepła stanowi obecnie jedną z najlepszych w klimacie środkowoeuropejskim możliwości wykorzystania energii słonecznej.

W naszych warunkach nie da się również pominąć tematu szkodliwej emisji dwutlenku węgla, pyłów i innych zanieczyszczeń oraz ich negatywnego wpływu na środowisko. Pozytywny wpływ na środowisko naturalne, a przede wszystkim korzyści ekonomiczne, wymogi zwiększenia udział energii ze źródeł odnawialnych (OZE) w energetyce, są najlepszym uzasadnieniem zwiększenia zaangażowania  i wsparcia  rozwoju pomp ciepła w Polsce. Nie bez znaczenia jest również to że, rozwój pomp ciepła jest mocno wspierany przez Unię Europejską i wiele nowych, europejskich aktów prawnych. Ogrzewanie pomieszczeń ma duży udział w zużyciu energii.
 
Jednym z głównych celów II Kongresu PORT PC organizowanego w dniu 17 października 2013 r. w Warszawie będzie pokazanie korzyści wynikających z wsparcia pomp ciepła jako OZE i wypracowanych przez PORT PC narzędzi takich jak wytyczne dla wykonywania dolnych źródeł pomp ciepła czy też kalkulator do szacowania współczynnika efektywności pomp ciepła. Przedstawione  będą  nowe perspektywy rozwoju polskiego i europejskiego rynku oraz znaczenie pomp ciepła w „energetyce przyszłości”.

REKLAMA

Po sukcesie zeszłorocznego Kongresu, Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła i tym razem postawiła na wysoką jakość wykładów i znanych prelegentów. Kongres PORTPC zaszczyci  Prezes Zarządu NFOŚiGW  Małgorzata Skucha, która przedstawi nową inicjatywę NFOŚiGW  program PROSUMENT, który będzie wspierać rozproszone odnawialne źródła energii. Znaczenie pomp ciepła w Europie w perspektywie do 2020 i 2030 roku pokaże Krystyna Dawson z renomowanego Instytutu BSRIA z Wielkej Brytanii. Nie zabraknie także reprezentanta Niemieckiego Stowarzyszenia Pomp Ciepła (BWP). Rüdiger Grimm przedstawi dobre praktyki  wykonywania dolnych źródeł ciepła dla pomp ciepła w Niemczech. Już tradycyjnie pojawi się reprezentant Instytutu Fraunhofer’a ISE z Niemiec, Pan Marek Miara, który przedstawi znaczenie pomp ciepła w technologi smart grid oraz przybliży sposoby szacowania współczynnika efektywności pomp ciepła.
 
Kongres PORT PC będzie z pewnością interesującym i ważnym wydarzeniem dla wszystkich zainteresowanych tematyką innowacyjnych rozwiązań na rynku pomp ciepła, perspektywami i warunkami rozwoju i wymogami unijnymi. Na kongresie nie może zabraknąć nikogo, kto w jakikolwiek sposób jest związany z branżą.

REKLAMA

– Jesteśmy przekonani, że II Kongres PORTPC pokaże aktualne znaczenie pomp ciepła w zakresie techniki grzewczej, odnawialnych źródeł energii i energetyce w Polsce. Bez działań zapewniających jakość projektowania i wykonywania instalacji z pompami ciepła nie jest możliwy harmonijny rozwój rynku. To co zostanie pokazane na Kongresie PORT PC będzie posumowaniem naszej wieloletniej, konsekwentnej pracy. Wszystkie osoby związane z branżą pomp ciepła powinny  poznać przygotowane przez PORT PC narzędzia – podsumowuje Paweł Lachman Prezes Zarządu PORT PC.
 
Więcej informacji i formularz rejestracyjny znajdą Państwo na: www.kongres.portpc.pl, www.portpc.pl, www.renexpo-warsaw.com