Sklepy Netto zasili fotowoltaika i pompy ciepła

Sklepy Netto zasili fotowoltaika i pompy ciepła
Ingo Panknin, CEO Netto Deutschland

Niemieckie supermarkety i centra dystrybucyjne Netto będą zasilane odnawialnymi źródłami energii. Jak tłumaczy niemiecka sieć, wynika to z rosnących cen energii, konieczności poprawy standardów środowiskowych oraz chęci zmniejszenia zależności od rosyjskiego gazu.

Należąca do duńskiego Salling-Group sieć Netto Deutschland zapowiedziała zainwestowanie 100 mln euro w instalacje do produkcji energii odnawialnej, które powstaną na terenie jej sklepów i centrów logistycznych w Niemczech.

W efekcie w ciągu trzech lat z ponad 300 niemieckich sklepów Netto mają zniknąć piece gazowe, które zostaną zastąpione pompami ciepła.

REKLAMA

Ponadto Netto Deutschland planuje instalację systemów fotowoltaicznych na ponad 100 sklepach i centrach logistycznych.

W planie jest też wyposażenie sklepów w bardziej efektywne energetycznie systemy chłodzenia żywności.

REKLAMA

– Aby osiągnąć nasze klimatyczne cele, musimy ograniczać nasze zużycie energii. Obecnie rosnące ceny energii i duża zależność od Rosji zwiększają potrzebę przejścia na bardziej efektywne rozwiązania energetyczne na naszych rynkach – komentuje Ingo Panknin, CEO Netto Deutschland.

Netto Deutschland zapewnia, że wymiana ogrzewania gazowego na pompy ciepła we wszystkich ponad 300 sklepach nastąpi do 2024 r., a montaż ponad 100 instalacji fotowoltaicznych ma zostać zrealizowany do roku 2028.

Za naszą zachodnią granicą funkcjonują 342 sklepy sieci Netto. Poza Niemcami Netto posiada oddziały w Danii i Polsce.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.