Izraelczycy zbudują ogromną farmę fotowoltaiczną w Resku

Izraelczycy zbudują ogromną farmę fotowoltaiczną w Resku
Soltec

Wywodzący się z Izraela deweloper odnawialnych źródeł energii Econergy Renewable Energy przygotowuje się do budowy ogromnej elektrowni fotowoltaicznej, która powstanie w pobliżu Reska w województwie zachodnio-pomorskim.

Ogromna elektrownia fotowoltaiczna, którą w Resku wybuduje Econergy Renewable Energy, ma osiągnąć moc 51 MW, co sprawi, że będzie to jedna z największych farm PV w Polsce.

Wiadomo, że w projekcie zostaną wykorzystane dwustronne moduły fotowoltaiczne, które będą instalowane na jednoosiowych trackerach.

REKLAMA

Izraelski deweloper wybrał generalnego wykonawcę tej inwestycji, a budowa farmy fotowoltaicznej już się rozpoczęła. Ecoenergy nie wymienia nazwy wybranej firmy EPC. W odpowiedzi na pytanie Gramwzielone.pl informuje jedynie, że jest to wykonawca działający na 12 europejskich rynkach.

Finalizacja budowy i rozpoczęcie produkcji energii ma nastąpić do połowy przyszłego roku.


REKLAMA

 

Elektrownia fotowoltaiczna w Resku to niejedyny projekt PV, który w naszym kraju realizuje deweloper z Izraela. Econergy Renewable Energy ma rozwijać w Polsce w sumie 41 projektów na łączną moc 940 MW. Wyłącznie od początku zeszłego roku moce w rozwijanych inwestycjach Econergy w naszym kraju zwiększyły się o około 63 proc.

Z portfela projektów liczącego 940 MW te na mniej zaawansowanym etapie mają liczyć 511 MW. Pozostałe są na dalszych etapach przygotowania – obok farmy fotowoltaicznej Resko do budowy szykowane ma być 18 MW.

Obecnie Econergy Renewable Energy rozwija inwestycje w energetyce odnawialnej o łącznej mocy 7,3 GW w sześciu krajach. Izraelczycy mają ponadto realizować projekty z zakresu magazynowania energii na 1,8 GW.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.