W woj. wielkopolskim powstaje największa farma fotowoltaiczna w Polsce

W woj. wielkopolskim powstaje największa farma fotowoltaiczna w Polsce
Budowa farmy fotowoltaicznej w Ostrzeszowie / foto. Tomasz Wojciechowski, www.wlkp24.info

W wielkopolskim Ostrzeszowie powstaje farma fotowoltaiczna o mocy 2 MW. Po uruchomieniu będzie to największa tego typu instalacja w Polsce. 

Farma fotowoltaiczna w Ostrzeszowie będzie się składać z 8484 szt. paneli fotowoltaicznych o łącznej mocy 2 MW. 

Inwestycja warta w sumie 17,5 mln zł otrzymała dofinansowanie ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 w ramach działania 3.7. „Zwiększenie wykorzystania odnawialnych zasobów energii”.

REKLAMA

Wartość unijnego dofinansowania ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 to ponad 8,5 mln zł.

REKLAMA

Farma fotowoltaiczna w Ostrzeszowie będzie największą tego typu inwestycją w Polsce. Obecnie największą farmą fotowoltaiczną w naszym kraju jest uruchomiona na Podlasiu przez AMB Energia farma PV w Kolnie, której moc wynosi 1,84 MW. 

WFOŚiGW w Poznaniu w ramach RPO dla woj. wielkopolskiego przyznał kilka dotacji na budowę farm fotowoltaicznych na terenie Wielkopolski. Jednym z beneficjentów jest inwestor zamierzający wybudować kolejną farmę fotowoltaiczną w Ostrzeszowie, która będzie się składać z paneli fotowoltaicznych o łącznej mocy 1 MWp. Inwestorem jest firma International Company sp. z o.o. Wartość dofinansowania przyznanego przez poznański WFOŚiGW na realizację tej inwestycji wynosi 4,58 mln zł. 

Więcej informacji o dotacjach na budowę farm fotowoltaicznych w woj. wielkopolskim na Gramwzielone.pl w artykule: Kolejna dotacja na farmę fotowoltaiczną w Wielkopolsce

gramwzielone.pl