Allianz inwestuje w farmy fotowoltaiczne przy granicy z Polską

Allianz inwestuje w farmy fotowoltaiczne przy granicy z Polską
QCells press

Fundusz inwestycyjny należący do ubezpieczeniowego potentata Allianz kupił dwie duże farmy fotowoltaiczne zlokalizowane na terenie byłego radzieckiego lotniska wojskowego w Jocksdorf, w Brandenburgii. 

Moc obu farm fotowoltaicznych przejętych przez Allianz Global Investors wynosi 55 MW. Wcześniej Allianz inwestował już w parki fotowoltaiczne we Włoszech i w Wielkiej Brytanii. 

– Zmiany w niemieckim systemie wsparcia dla OZE uniemożliwiły budowę w przyszłości podobnych, tak dużych farm fotowoltaicznych. Dlatego jesteśmy zadowoleni, że udało nam się pozyskać dla naszych inwestorów tak zyskowny projekt – powiedział o przejęciu farm PV w Brandenburgii dr Armin Sandhövel z Allianz Global Investors. 

REKLAMA

Inwestycja została sfinansowana przez konsorcjum UniCredit Bank i BayernLB. 

REKLAMA

Szacuje się, że ilość energii produkowanej przez farmy fotowoltaiczne przejęte przez Allianz wystarczyłaby do zaspokojenia rocznego zapotrzebowania na energię 12 tys. czteroosobowych gospodarstw domowych. 

Przejęte przez Allianz projekty fotowoltaiczne w Jocksdorf to nie największa tego typu instalacja we wschodniej części Niemiec. W ubiegłym roku niemiecki deweloper Belectric, jeden z największych na świecie deweloperów farm fotowoltaicznych, uruchomił ogromną farmę PV, która jest zlokalizowana na terenie byłego radzieckiego lotniska wojskowego w miejscowości Templin. Zdaniem niemieckiego dewelopera jest to największa farma fotowoltaiczna w Europie, która została zbudowana z modułów PV wyprodukowanych w technologii cienkowarstwowej. 

Farma fotowoltaiczna w Templinie posiada moc 128 MW i składa się z ponad 1,5 mln cienkowarstwowych paneli dostarczonych przez amerykański First Solar. 

gramwzielone.pl