Grodno wchodzi w fotowoltaikę i realizuje pierwsze projekty

Grodno wchodzi w fotowoltaikę i realizuje pierwsze projekty
Prezes Grodno SA Andrzej Jurczak / Grodno SA

Grodno SA, spółka specjalizująca się w handlu materiałami elektrycznymi i oświetleniowymi, zaczyna działalność w branży fotowoltaicznej i ma już na koncie pierwsze instalacje PV. 

W III kwartale br. Grodno zanotowało przychody ze sprzedaży na poziomie 57,31 mln zł, co jest wynikiem o 8,8% lepszym niż kwartał wcześniej. Zysk netto za III kwartał wyniósł 0,86 mln zł i był o 0,9% wyższy w ujęciu kwartał do kwartału.

W rozmowie z portalem Bankier.pl prezes Grodna, Andrzej Jurczak, informuje, że na wyniki jego spółki w ubiegłym kwartale miała wpływ działalność w branży fotowoltaicznej. 

REKLAMA
REKLAMA

Ważnym dla nas segmentem jest przemysł. W samym tylko wrześniu wzrost w tym segmencie wyniósł 21,5% r/r. Drugim obszarem rozwoju produktowego jest fotowoltaika. W drugim kwartale zrealizowaliśmy kilka projektów fotowoltaicznych jak domy jednorodzinne, szkoły, czy zakłady produkcyjne. Póki co są to projekty kilkunasto-kilowatowe, a więc można je zaklasyfikować jako średnie. Natomiast w portfelu naszych zamówień na trzeci kwartał znajdują się duże projekty instalacji  fotowoltaicznych – ocenia na łamach portalu Bankier.pl Andrzej Jurczak. 

Celem Grodna jest osiągnięcie 5% udziału fotowoltaiki w przychodach spółki w roku podatkowym 2015/2016. W poprzednim kwartale przychody wygenerowane w segmencie PV stanowiły 1.5% całkowitych przychodów Grodna. 

– Fotowoltaika jest dobrym uzupełnieniem naszej oferty i widzimy na tym polu potencjał do rozwoju w przyszłych kwartałach – Bankier.pl cytuje prezesa Grodna. 

gramwzielone.pl / za Bankier.pl