Kolno: inwestycja w fotowoltaikę ma się zwrócić już po 1,5 roku

Kolno: inwestycja w fotowoltaikę ma się zwrócić już po 1,5 roku
Jan Remund, flickr cc

Władze Kolna realizują projekt, dofinansowany ze środków UE, mający na celu montaż dachowych mikroinstalacji fotowoltaicznych na wybranych obiektach użyteczności publicznej.

Jak informuje serwis wspolczesna.pl, do przetargu na wykonanie instalacji fotowoltaicznych w Kolnie zgłosiły się 4 firmy. Różnica w wartości najtańszej i najdroższej oferty wynosi aż 744 tys. zł. Cena najniższej oferty to 1,08 mln zł.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa sześciu elektrowni fotowoltaicznych o mocy od 20 do 40 kWp wraz z montażem i uruchomieniem.

REKLAMA

Systemy fotowoltaiczne zostaną zainstalowane na dachach wybranych budynków użyteczności publicznej w Kolnie. Panele fotowoltaiczne zostaną zainstalowane m.in. na miejscowym basenie. Produkowana przez nie energia będzie służyć do podgrzewania wody za pomocą elektrycznych bojlerów.

REKLAMA

Dzięki produkcji energii z PV samorządowcy z Kolna chcą zaoszczędzić rocznie na rachunkach za energię około 200 tys. zł, a inwestycja zwróci się według nich już po 1,5 roku.

Projekt montażu instalacji fotowoltaicznych w Kolnie jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 20072013, oś priorytetowa V: Rozwój infrastruktury ochrony środowiska, działanie 5.2.: Rozwój lokalnej infrastruktury ochrony środowiska.

Przedsięwzięcie o nazwie Energia elektryczna pracuje dla miasta Kolno – Instalacje fotowoltaiczne na budynkach użyteczności publiczne otrzymało unijne dofinansowanie w wysokości 85% kosztów kwalifikowanych. Całkowita wartość inwestycji to ponad 1,26 mln zł. 

gramwzielone.pl