Koło Biłgoraja powstaje farma fotowoltaiczna o mocy 1 MW

Koło Biłgoraja powstaje farma fotowoltaiczna o mocy 1 MW
Q Cells press

W tym miesiącu rusza produkcja energii na farmie fotowoltaicznej w Długim Kącie, w położonej w powiecie biłgorajskim gminie Józefów. Inwestycja powstaje dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z Regionalnego Programu Operacyjnego dla woj. lubelskiego. 

Inwestycję na wydzierżawionym od lokalnego samorządu terenie wielkości ponad 2 ha realizuje warszawska firma Drotex będąca wykonawcą kontraktów w zakresie energetyki przemysłowej oraz technologii dla przemysłu tekstylnego.

Moc farmy fotowoltaicznej k. Biłgoraja ma wynieść docelowo 1 MW. 

REKLAMA
REKLAMA

Ireneusz Wilczyński z Urzędu Miasta w Józefowie ocenia w rozmowie z portalem bilgorajska.pl, że gmina mogłaby kupować energię z farmy fotowoltaicznej, jeśli nie ponosiłaby kosztów za przesył. Lokalne władze są też zainteresowane realizacją własnej elektrowni PV. – Sami zastanawialiśmy się nad tym, aby ruszyć z tego typu inwestycją. Chcemy, aby ona przetarła ślad – gazetabilgoraj.pl cytuje burmistrza Józefowa Romana Dziurę.

Inwestycja jest współfinansowana z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla woj. lubelskiego, działanie 1.4. „Dotacje inwestycyjne w zakresie dostosowania przedsiębiorstw do wymogów ochrony środowiska oraz w zakresie odnawialnych źródeł energii”. Wartość unijnej dotacji wynosi 2,47 mln zł.

W ramach tego działania dotacje na realizację inwestycji z zakresu odnawialnych źródeł odnawialnych zdobyli też inni inwestorzy. Lista beneficjentów RPO dla woj. lubelskiego w ramach działania dedykowanego OZE jest dostępna w artykule: Unijne dotacje na energię słoneczną w woj. lubelskim. Koło Biłgoraja powstaje farma fotowoltaiczna

gramwzielone.pl