CEZ szuka wykonawcy farmy fotowoltaicznej

CEZ szuka wykonawcy farmy fotowoltaicznej
Fot. Maryland Gov Pics, flickr cc

Czeski koncern energetyczny CEZ do tej pory działał w naszym kraju w sektorze tradycyjnej energetyki i realizował projekty wiatrowe. Teraz czeska firma chce zbudować w naszym kraju farmę fotowoltaiczną.

CEZ to jeden z największych koncernów energetycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. W Polsce jego działalność skupiała się dotąd na wytwarzaniu energii elektrycznej i ciepła w konwencjonalnych elektrowniach i elektrociepłowniach. Kilka lat temu czeski koncern zapowiedział jednak  także inwestycje na polskim rynku wiatrowym. W tym celu przejął jednego z działających na naszym rynku deweloperów wraz z posiadanym przez niego portfolio projektów.

W ubiegłym roku czeski koncern podał, że realizuje w naszym kraju 15 projektów wiatrowych o łącznej mocy 700 MW, z czego 3 miały się znajdować wówczas na zaawansowanym etapie realizacji.

REKLAMA
REKLAMA

Kilka miesięcy temu CEZ sygnalizował zainteresowanie nowym systemem wsparcia dla OZE, który zacznie obowiązywać w naszym kraju od przyszłego roku. Bohdana Horáčková, prezes firmy CEZ Polska, informowała w maju br. na łamach Dziennika Gazety Prawnej, że czeska grupa chce zbudować w naszym kraju 480 MW farm wiatrowych, a w pierwszej aukcji dla OZE Czesi zaoferują energię z farm wiatrowych o łącznej mocy 170 MW.

Teraz, jak podaje wnp.pl, czeski koncern chce realizować w naszym kraju także projekt fotowoltaiczny. Ma nim być farma fotowoltaiczna o mocy 0,99 MW, którą zrealizuje CEZ Skawina. 

Spółka z grupy CEZ ogłosiła przetarg na wykonawcę farmy fotowoltaicznej. Termin składania ofert mija 15 października.

gramwzielone.pl