Panasonic ogłasza rekordową sprawność modułu PV

Panasonic ogłasza rekordową sprawność modułu PV
Foto. Panasonic

Zaledwie kilka dni po tym jak amerykańska firma SolarCity ogłosiła rekord sprawności wyprodukowanego przez nią modułu fotowoltaicznego jeszcze lepszym wynikiem pochwalił się Panasonic.

Japoński koncern poinformował o wyprodukowaniu modułu fotowoltaicznego o sprawności 22,5%. Ten wynik potwierdził japoński instytut badawczy AIST. 270-watowy moduł fotowoltaiczny został wyprodukowany z wykorzystaniem ogniw fotowoltaicznych, w których przypadku Panaconic odnotował w ubiegłym roku rekordową sprawność na poziomie 25,6%. 

Japońska firma ma w najbliższych dniach wprowadzić na rynek wysokowydajne moduły fotowoltaiczne HIT N330, których przeciętna sprawność ma wynosić 19,7%. Pierwszym rynkiem, na którym Panasonic zaoferuje moduły fotowoltaiczne serii HIT N330 o mocy 330 W, będzie Wielka Brytania.

REKLAMA
REKLAMA

Wynik sprawności modułu fotowoltaicznego, który podał Panaconic, jest lepszy niż ogłoszony kilka dni temu przez SolarCity. Powiązana z Elonem Muskiem firma podała, że jest gotowa do wprowadzenia do produkcji modułu, w przypadku którego amerykański Renewable Energy Test Center odnotował sprawność na poziomie 22,04%.

Więcej na ten temat w artykule: Elon Musk wprowadza na rynek moduły PV o rekordowej sprawności

gramwzielone.pl