Nowy rekord sprawności polikrystalicznego ogniwa PV

Nowy rekord sprawności polikrystalicznego ogniwa PV
Trina Solar press

Największy producent modułów fotowoltaicznych na świecie Trina Solar pochwalił się osiągnięciem rekordowej sprawności polikrystalicznego ogniwa fotowoltaicznego.

Nowy rekord polikrystalicznego ogniwa PV został odnotowany podczas badań prowadzonych przez chińskie narodowe laboratorium zajmujące się technologiami fotowoltaicznymi, które stwierdziło sprawność ogniwa wielkości 156×156 mm2, dostarczonego przez Trina Solar, na poziomie 21,25 proc. Chiński producent podaje, że ten wynik potwierdził ponadto niemiecki instytut Frauhofer ISE.

Wcześniejszy rekord sprawności ogniwa polikrystalicznego, ustanowiony rok temu również przez chińskiego producenta, wynosił 20,76 proc.

REKLAMA
REKLAMA

Trina Solar zapewnia, że do wykonania ogniwa o rekordowej sprawności wykorzystano technologie zapewniające niskie koszty wytwarzania oraz możliwość produkcji w dużej skali.

Trina Solar to obecnie największy producent modułów fotowoltaicznych na świecie, który skupia się głównie na produkcji modułów fotowoltaicznych w technologii polikrystalicznej. W swojej ofercie Trina Solar ma moduły polikrystaliczne o sprawności 15,6 – 16,1 proc. 

W ubiegłym roku chiński producent sprzedał moduły fotowoltaiczne o łącznym potencjale 3,66 GW.

gramwzielone.pl