Gmina Śrem szuka chętnego na farmę fotowoltaiczną

Gmina Śrem szuka chętnego na farmę fotowoltaiczną
Tereny pod farmę fotowoltaiczną w gm. Śrem. Fot. Gmina Śrem

Położona w Wielkopolsce gmina wybrała tereny, które chce przeznaczyć pod budowę farmy fotowoltaicznej i na które szuka inwestora.

Władze gminy Śrem pod budowę farmy fotowoltaicznej chcą przeznaczyć nieużytki o powierzchni około 12,4 ha. W przypadku pełnego wykorzystania, potencjalny inwestor może wybudować na takim terenie farmę fotowoltaiczną o mocy nawet ok. 6 MW.

Burmistrz Śremu Adam Lewandowski zapewnia na łamach Głosu Wielkopolski, że oferta dzierżawy terenów pod farmę fotowoltaiczną przyciągnęła już zainteresowanych inwestorów, a przetarg zostanie przeprowadzony w przyszłym miesiącu.

REKLAMA

Gmina Śrem chce podpisać z inwestorem umowę najmu na okres 30 lat, a farma fotowoltaiczna powinna powstać w terminie 2 lat od daty zawarcia umowy.

REKLAMA

Czynsz wywoławczy w pierwszym przetargu wynosić będzie 5 200,00 zł netto/miesiąc. Wylicytowana stawka czynszu ma być waloryzowana każdego roku o 2,5%. Najemca zostanie również obciążony podatkiem od nieruchomości. 

Oferowane działki nie są objęte miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

Głos Wielkopolski dodaje, że budową farmy fotowoltaicznej jest zainteresowana lokalna spółka ciepłownicza Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, za pośrednictwem swojej spółki Śrem Solar Energy. W tym wypadku instalacja fotowoltaiczna miałaby powstać nie na terenie, który oferują lokalne władze, ale na działce przy infrastrukturze PEC. W planach jest budowa farmy fotowoltaicznej o mocy 0,5 MW.

gramwzielone.pl