Sharp dostarczy dwustronne panele na farmy PV w Polsce

Sharp dostarczy dwustronne panele na farmy PV w Polsce
Dalasina

Japoński producent dostarczy dwustronne moduły fotowoltaiczne na potrzeby kolejnych projektów realizowanych w naszym kraju przez spółkę Dalasina, należącą do grupy Windmatik.

Pod koniec listopada ubiegłego roku Dalasina uruchomiła swoją pierwszą farmę fotowoltaiczną o mocy 9,9 MW w Margoninie w województwie wielkopolskim. Jest to jedna z największych farm fotowoltaicznych w regionie. Składa się na nią blisko 22,5 tys. modułów fotowoltaicznych NU-JD445 firmy Sharp o jednostkowej mocy 445 Wp.

Teraz panele fotowoltaiczne Sharpa pojawią się na kolejnych farmach fotowoltaicznych, które realizuje Dalasina. Do nowych projektów należą farmy w Mściszewie w województwie wielkopolskim (2 x 1 MW) oraz w Lubrańcu w województwie kujawsko-pomorskim (2 x 2 MW).

REKLAMA

Projekt w Mściszewie jest już na etapie gotowości do rozpoczęcia budowy, a Dalasina zaplanowała start tej inwestycji w najbliższym czasie. Projekt w Lubrańcu uzyskał niedawno pozwolenie na budowę, która powinna rozpocząć się w ostatnim kwartale 2023 roku.

REKLAMA

Dla obu projektów mają zostać dostarczone dwustronne panele fotowoltaiczne o jednostkowej mocy 550 Wp – model Sharp NB-JD550.

Firma rodzinna

Dalasina jest rodzinnym wehikułem inwestycyjnym obejmującym kilkanaście spółek portfelowych, które zaprojektowały i zrealizowały dziesiątki inwestycji w branży budowlanej, farmy wiatrowych, nieruchomości komercyjnych i w branży logistycznej.

Portfolio spółki obejmuje obecnie 57 nieruchomości komercyjnych, 10 elektrowni wiatrowych o łącznej mocy zainstalowanej 17,4 MW oraz działki inwestycyjne w całej Polsce. Jej modus operandi łączy model biznesowy funduszy private equity/venture capital z funkcjonowaniem firm rodzinnych.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.