Menlo Electric i FoxESS Polska podpisały kontrakt na dostawę 150 MW na rynki UE

Menlo Electric i FoxESS Polska podpisały kontrakt na dostawę 150 MW na rynki UE

FoxESS Polska, wiodący producent falowników fotowoltaicznych oraz Menlo Electric, najszybciej rozwijający się dystrybutor fotowoltaiki w regionie EMEA, zawarły umowę na dostawę 150 MW na rok 2023. Kontrakt obejmuje 1-fazowe i 3-fazowe falowniki stringowe oraz 1-fazowe i 3-fazowe falowniki hybrydowe oraz systemy bateryjne.

Menlo Electric stawia na współpracę z FoxESS Polska, zwiększając wolumen zamówień na rok 2023 i kolejne lata, aby niezawodnie dostarczać swoim klientom sprzęt najwyższej jakości, z pewnym wsparciem technicznym.

FoxESS Polska jest obecnie doskonale znanym graczem na rynku krajowym. Uczestnicy rynku otrzymują najdłuższą gwarancję, doskonałą jakość w dobrej cenie, a także wyjątkową obsługę techniczną, świadczoną przez doświadczonych inżynierów branży, łącznie od ponad 12 lat. To gwarantuje zapewnienie klientom dodatkowych wartości, w tym bezpośredniego wsparcia w przypadku zapytań technicznych i szybki czas reakcji. Więcej na temat misji FoxESS Polska znajduje się pod adresem: www.dlaczego-foxess.pro

Nasza współpraca z Menlo Electric sięga 2021 roku, gdy dostarczyliśmy nasze pierwsze falowniki. Wraz z rozwojem Menlo Electric na rynku krajowym przyszedł czas na zaopatrywanie europejskiego rynku w nowoczesne rozwiązania hybrydowe i systemy bateryjne. Menlo, planując dostawy w najbliższych latach, koncentruje się na dalszej ekspansji na  rynki UE. Tym bardziej cieszymy się, że tak stabilna i ceniona firma branży OZE wybiera nasze produkty i planuje z nami długoterminową współpracę” – mówi Tomasz Walczyk, Country Manager FoxESS Polska.

Razem możemy więcej – wsparcie dla Ukrainy

W ramach współpracy FoxESS Polska i Menlo Electric przekażą sprzęt do instalacji fotowoltaicznej i magazynu energii dla ukraińskiej szkoły w ramach programu #100RESForSchools prowadzonego przez Fundację Energy Act for Ukraine.

Program ma na celu zmniejszenie liczby godzin, w których obiekty działają bez prądu, oraz umożliwienie szkołom i szpitalom korzystania ze zmagazynowanej energii elektrycznej podczas przerw w dostawie prądu, przy jednoczesnym zmniejszeniu ich uzależnienia od sieci i rachunków za energię.

Cieszymy się, że możemy zasilić szeregi tak ważnej inicjatywy i udzielić wsparcia w zakresie realizacji programu pomocy dla Ukrainy. Jednocześnie zachęcamy innych producentów, aby przyłączyli się do akcji” – komentuje dr Edyta Wiśniewska-Placheta, Interim Manager FoxESS Polska.

Poznaj najnowsze rozwiązania FoxESS podczas bezpłatnych szkoleń

W obecnym czasie Polacy najczęściej poszukują sposobu na zwiększenie autokonsumpcji poprzez magazynowanie nadwyżek energii wytworzonych przez instalację fotowoltaiczną oraz ich wykorzystanie w momencie zwiększonego zapotrzebowania na energię. Inwestorzy także zwracają uwagę na możliwość podtrzymania awaryjnego w chwili zaniku napięcia w sieci, czyli zabezpieczenie na wypadek blackoutu.

FoxESS oferuje pełną gamę produktów, obejmującą falowniki hybrydowe, ale także systemy quasi-hybrydowe i magazyny energii. Warto mieć na uwadze, że nie każde urządzenie, które jest nazywane falownikiem hybrydowym, oferuje zakres funkcji, które inwestor pod tą nazwą spodziewa się otrzymać. Kluczowy jest sposób budowy systemu bateryjnego i związana z nim decyzja w zakresie rozbudowy już istniejącej instalacji fotowoltaicznej lub stworzenie całkowicie nowego zestawu.

FoxESS Polska od samego początku funkcjonowania na rynku, kładzie szczególny nacisk na aspekt edukacyjny, przybliżając w przystępny sposób inwestorom nowoczesne rozwiązania, a jednocześnie wskazując na różne funkcjonalności urządzeń proponowanych przez producentów w tej samej gamie produktów.

Producent prowadzi regularne, bezpłatne webinaria oraz szkolenia stacjonarne we własnym laboratorium OZE, które są udostępniane pod adresem: www.fox-ess.pro/szkolenia

Uczestniczy szkoleń otrzymują dawkę wiedzy wprost od doświadczonych w branży ekspertów technicznych, którzy prezentują dostępne rozwiązania takie jak:

  • rozbudowa istniejącej instalacji PV o magazyny energii i rola ładowarki AC
  • instalacja fotowoltaiczna z falownikiem hybrydowym
  • zabezpieczenie na wypadek nieprzywidzianych braków w dostawie energii
  • dofinansowania dla obecnych prosumentów.

Dodatkowym atutem jest możliwość zadawania pytań w panelu dyskusyjnym po szkoleniu.

Social Media Producenta:

Strony internetowe Producenta:

Program lojalnościowy FOX TEAM:

 

artykuł sponsorowany