Inwertery z segmentu premium firmy Sungrow w dystrybucji XENE P.S.A.

Inwertery z segmentu premium firmy Sungrow w dystrybucji XENE P.S.A.

Podczas targów ENEX, które odbyły się w dniach 8–9 marca 2023 r. w Kielcach, XENE P.S.A. zawarła umowę na dystrybucję inwerterów marki Sungrow w Polsce oraz na wybranych rynkach UE.

Xene P.S.A. to dynamicznie rozwijająca się firma zajmująca się dystrybucją produktów pochodzących od liderów w swoich kategoriach z branży OZE. Firma działa w Polsce i na wybranych rynkach UE, takich jak: Niemcy, Austria, kraje Beneluksu, Rumunia, Węgry, Czechy i Litwa. Klientami Xene są duże firmy instalacyjne, firmy regionalne i ekipy instalacyjne, które obsługują segment B2C, B2B oraz wykonawcy farm PV.

– Bardzo się cieszymy z faktu dołączenia do oferty Xene lidera segmentu premium w kategorii inwerterów – firmy Sungrow – mówi Wojciech Kłosowski, CEO Xene P.S.A. – Jednym z kluczowych celów strategicznych w budowie naszej oferty na 2023 rok było zakontraktowanie dystrybucji inwerterów najwyższej jakości, które nasi klienci zarówno w kraju, jak i za granicą przyjmą z dużym entuzjazmem. W naszej ofercie znajdzie się pełen portfel falowników zarówno stringowych, jak i hybrydowych marki Sungrow. Oferta XENE jest kompletna przed startem sezonu i patrzymy optymistycznie na kolejne dynamiczne wzrosty sprzedaży przy znaczącym udziale inwerterów Sungrow z naszej oferty.

Oferta Sungrow

Sungrow to producent falowników z największą wiarygodnością finansową na świecie, który dostarczył urządzenia o łącznej mocy ponad 340 GW (stan na grudzień 2022 r.). Firmę założył w 1997 r. profesor Cao Renxian.

Sungrow jest liderem w dziedzinie badań oraz rozwoju falowników fotowoltaicznych. Posiada największy w branży zespół badawczo-rozwojowy oraz szeroki asortyment produktów obejmujących rozwiązania z zakresu inwerterów fotowoltaicznych i systemów magazynowania energii do użytku przemysłowego, komercyjnego i domowego.

Producent może się też pochwalić rozwiązaniami uznanymi na całym świecie w zakresie pływających elektrowni fotowoltaicznych.

Dzięki bogatemu, 26-letniemu doświadczeniu w dziedzinie fotowoltaiki falowniki firmy Sungrow instalowane są w ponad 150 krajach na świecie.

Sungrow w swoim portfolio ma falowniki stringowe w zakresie mocy 2–350 kW, które świetnie pasują zarówno do małych instalacji domowych, jak i dużych farm fotowoltaicznych. Ponadto producent w swojej ofercie ma również falowniki hybrydowe trójfazowe od 5 do 10 kW, wysokonapięciowe magazyny energii LFP oraz stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Inwertery hybrydowe z pewnością sprawdzą się w ramach obecnego dynamicznego trendu na rynku europejskim i pozwolą zwiększyć autokonsumpcję w budynkach jednorodzinnych.

Xene i Sungrow

 

Bezpieczne falowniki dla farm fotowoltaicznych

Falowniki od 125 kW do 350 kW są najczęściej wybieranymi produktami przez projektantów farm fotowoltaicznych. Potężne inwestycje energetyczne wykorzystujące te produkty są realizowane na całym świecie. Dzięki temu m.in. Sungrow został liderem rankingu BloombergNEF jako firma z największą wiarygodnością finansową wśród producentów falowników fotowoltaicznych.

Zaletą falowników Sungrow jest wysokie bezpieczeństwo zarówno dla użytkownika końcowego, jak i urządzeń, które zasilane są z instalacji fotowoltaicznej. Wbudowane zabezpieczenie AFCI chroni przed wyładowaniem łuku elektrycznego, które może powstać w przypadku usterki kabla fotowoltaicznego lub wadliwych połączeń w układzie DC instalacji. Wyposażone są w nie prawie wszystkie falowniki Sungrow.

Kolejnym ważnym zabezpieczeniem wbudowanym w falownikach Sungrow są ograniczniki przepięć, które chronią urządzenie przed wyładowaniami atmosferycznymi oraz pozostałymi przepięciami, które mogą powstać zarówno po stronie AC, jak i DC. Falowniki do 20 kW posiadają ogranicznik przepięć typu II, a falowniki powyżej 30 kW mają wbudowane zabezpieczenia typu I+II po stronie DC i typu II po stronie AC.

Dzięki inteligentnemu skanowaniu I-V falowniki mają możliwość diagnozowania niepokojących usterek modułów lub połączeń MC4 na danym łańcuchu instalacji. Pozwala to na szybsze reagowanie w przypadku awarii i uniknięcie dużych strat produkcji zarówno w dużych, jak i małych instalacjach fotowoltaicznych.

Funkcja redukcji PID w falownikach Sungrow to ochrona gorszej jakości modułów fotowoltaicznych (podpiętych do falownika) przed indukowanym napięciem, które przekłada się na degradację modułu i większe straty. Dzięki załączonej funkcji PID moduły w nocy są „regenerowane” przez falownik. Następuje samoczynne przywracanie prawidłowego rozkładu ładunków w momencie wykrycia spadku parametrów modułu fotowoltaicznego poniżej pewnego poziomu.

Xene i Sungrow

Strategiczny rynek

– Polska jest dla Sungrow rynkiem strategicznym i cały czas chcemy umacniać naszą pozycję lidera tego rynku. W ubiegłym roku Sungrow był jednym z czołowych dostawców inwerterów w Polsce. Liczymy, że współpraca z Xene P.S.A. pozwoli nam na zwiększenie sprzedaży zarówno w segmencie residential, jak i na farmy fotowoltaiczne z racji współpracy Xene z inwestorami w tym obszarze w Polsce i na rynkach Unii Europejskiej. Cały czas pracujemy nad nowościami, których premiera odbędzie się już w czerwcu podczas targów Intersolar w Monachium – komentuje Adam Hrycz, Distribution Sales Manager Poland & Baltics  w Sungrow.

– Cieszymy się, że nasze portfolio falowników premium wzbogaciła marka Sungrow – dodaje Łukasz Stolarz, Menadżer ds. produktów Xene P.S.A. – Nowe modele falowników z serii SG są bardzo konkurencyjne w stosunku do innych firm z segmentu premium. Posiadają wysokiej klasy zabezpieczenia oraz inteligentne funkcje i m.in. dzięki temu są najczęściej wybieranymi falownikami na farmy fotowoltaiczne, ale również w mniejszych instalacjach firmowych i przydomowych. Falowniki Sungrow są zaawansowanymi inwerterami Smart, które cieszą oko nowoczesnym wyglądem, świetnie komponującym się zarówno z elewacją, jak i wnętrzem pomieszczeń budynków.

O Xene P.S.A.:

Xene P.S.A. to prężnie rozwijająca się firma zajmująca się dystrybucją komponentów fotowoltaicznych oraz innych produktów OZE w Polsce i na wybranych rynkach UE.

Firma Xene P.S.A. dystrybuuje światowej klasy produkty, takie jak moduły fotowoltaiczne, inwertery, banki energii, systemy konstrukcyjne, pompy ciepła, ładowarki do samochodów elektrycznych czy klimatyzatory, bezpośrednio od topowych producentów, m.in. Jolywood, Trina Solar, Sungrow, Solax, Solplanet, APSystems, Panasonic, Bosh, oferując kompleksowe doradztwo na każdym etapie inwestycji.

Zespół Xene P.S.A. posiada wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań z zakresu odnawialnych źródeł energii i realizacji kompleksowych inwestycji w fotowoltaikę i stale poszukuje innowacji, które przyspieszą rozwój zielonej energii. Dzięki temu gwarantuje klientom pewność i bezpieczeństwo podczas realizacji każdego rodzaju inwestycji – od mikroinstalacji i rozwiązań dla biznesu, przez produkty uzupełniające, aż po budowę potężnych elektrowni w postaci farm fotowoltaicznych.

 

artykuł sponsorowany