Intersolar 2023: Sharp prezentuje wysokowydajne moduły fotowoltaiczne

Intersolar 2023: Sharp prezentuje wysokowydajne moduły fotowoltaiczne
Sharp Solar Mobility

Sharp Energy Solutions Europe zaprezentuje swoje aktualne rozwiązania w obszarze modułów fotowoltaicznych na tegorocznych targach Intersolar w Monachium (14-16 czerwca). Obejmują one pełen asortyment produktów dla domów i wysokowydajne moduły half-cut TOPCon.

– Z niecierpliwością czekamy na tegoroczne targi Intersolar Europe i spotkania z odwiedzającymi na naszym stoisku A1.670 w Monachium w dniach 14-16 czerwca – mówi Peter Thiele, prezes Sharp Energy Solutions Europe.

Sharp słynie ze swojego wizjonerskiego i innowacyjnego podejścia, dlatego nieustannie inwestujemy w nasze portfolio produktów przeznaczonych dla klientów indywidualnych i tworzonych z myślą o większych projektach. Na tegorocznych targach Intersolar z przyjemnością zaprezentujemy nasze nowe moduły dwustronne i pełną ofertę produktów dla domów. Odwiedzający będą mogli również dowiedzieć się o naszych działaniach badawczo-rozwojowych i możliwościach współpracy w zakresie większych projektów – dodaje Peter Thiele.

Dwustronny moduł z ogniwami half cut typu TOPCon

Firma Sharp zaprezentuje swój najnowszy, dwustronny moduł fotowoltaiczny TOPCon typu N, NB-JD570. Jest to moduł fotowoltaiczny szkło/szkło z ogniwami half- cut N 144 M10 i 16 szynami zbiorczymi. Stosunek mocy wyprodukowanej z obu stron modułu TOPCon typu N wynosi do 80%, a jego wydajność 22,07%. Moduł jest objęty 30-letnią gwarancją liniową na nominalną moc wyjściową i 15-letnią gwarancją na produkt w UE i innych krajach. Bieg gwarancji rozpoczyna się w momencie dostarczenia modułu do klienta końcowego.

Wysokowydajne panele jednostronne

Pośród monokrystalicznych krzemowych modułów fotowoltaicznych PERC, moduły NU-JC410B full black i NU-JC415B są przeznaczone do małych instalacji mieszkaniowych i komercyjnych na dachach. Dzięki kompaktowym wymiarom, moduły te można łatwo i wygodnie transportować, przenosić i instalować.

Moduł fotowoltaiczny NUJC410B to nowe rozwiązanie projektowe z czarną ramą i folią oraz mocą wyjściową 410 Wp. Moduł jest wykonany w technologii 108 ogniw połówkowych (płytka M10) i 10 szyn zbiorczych. Wydajność modułu wynosi 21,0%.

Moduł NU-JC415B ma białą folię tylną i czarną ramkę; jego wydajność wynosi 21,25%.

Panele są objęte 15-letnią gwarancją firmy Sharp na produkt i 25-letnią gwarancją wydajności przy minimalnym poziomie 85% w roku 25. Gwarancja obowiązuje w UE i innych krajach, a jej bieg rozpoczyna się w momencie dostarczenia modułu do klienta końcowego.

Bezpieczeństwo, jakość i trwałość modułu zostały docenione i wyróżnione certyfikatami IEC (IEC61215 i IEC61730). Moduły zostały poddane rygorystycznym testom pod kątem zgodności z międzynarodowymi normami oraz wytrzymałości w ekstremalnych warunkach, pomyślnie przechodząc testy odporności na amoniak, mgłę solną, piasek i PID.

Dopełnieniem prezentowanej oferty jest moduł TOPCon 420W, który będzie dostępny na rynku w drugiej połowie 2023 roku.

Najważniejsze informacje dotyczące badań i rozwoju

Na targach Intersolar Sharp zaprezentuje również złożony moduł fotowoltaiczny z potrójnym złączem o najwyższej na świecie sprawności konwersji wynoszącej 32,65% i wymiarach 29 x 34 cm. Ogniwa słoneczne modułu umieszczone są pomiędzy warstwami folii, dzięki czemu moduł ten jest zarówno lekki, elastyczny i dopasowuje się do zakrzywionych powierzchni.

 

samolot z ogniwami fotowoltaicznymi
Sharp Solar Mobility

Sharp już od kilku lat wyposaża w tę technologię satelity. Obecna wizja firma Sharp to dążenie do zasilania energią słoneczną wszystkich rodzajów pojazdów: od samolotów po samochody elektryczne.

 

samochód z ogniwami fotowoltaicznymi
Sharp Solar Mobility

Ponadto firma Sharp zaprezentuje prototyp perowskitowego ogniwa fotowoltaicznego: cienkiego, lekkiego i elastycznego ogniwa słonecznego nowej generacji, które można wyprodukować tanio i przy niskim zużyciu energii. Można go instalować w miejscach, które dotychczas przysparzały problemów standardowym rozwiązaniom ze względu na ich wagę i konfigurację.

Elastyczna współpraca przy realizacji projektów

Sharp oferuje również elastyczne możliwości współpracy przy realizacji projektów fotowoltaicznych. Oprócz produktów, wkładem firmy Sharp jest ponad 60-letnie doświadczenie w branży fotowoltaicznej, zwłaszcza w planowaniu technicznym, oraz rozległa wiedza specjalistyczna w zakresie opracowywania projektów systemów fotowoltaicznych na wolnej przestrzeni.

Firma Sharp ma doświadczenie w zarządzaniu realizacją projektów i współpracuje z rozległą siecią inwestorów zainteresowanych projektami pod klucz. Sharp oferuje dostęp do odbiorców energii elektrycznej (umowy PPA) dla projektów nieobjętych rekompensatami dla OZE.

Dzięki współpracy z firmą Sharp, jako dostawcą modułów, nasi partnerzy korzystają m.in. z bezpośredniego dostępu do mocy produkcyjnych i udziału finansowego.

Jeśli chcesz dowiedzieć się o wszystkich innowacjach firmy Sharp Energy Solutions, zapraszamy na nasze stoisko A1.670 na targach Intersolar 2023.

Aby uzyskać więcej informacji prosimy odwiedzić:

O Sharp Energy Solutions

Sharp to jeden z największych producentów modułów fotowoltaicznych na świecie. Promuje wykorzystanie technologii fotowoltaicznych od 60 lat. W ofercie firmy znajdują się moduły zapewniające przyjazną środowisku produkcję energii. Do dziś firma Sharp dostarczyła na całym świecie ponad 50 milionów modułów fotowoltaicznych. Oferta Sharp obejmuje wydajne moduły fotowoltaiczne przeznaczone do instalacji na budynkach mieszkalnych i komercyjnych, a także w systemach niezależnych. Współpracując z partnerami z zaawansowanych sektorów technologicznych obejmujących przemysł lotniczy, astronautyczny i elektromobilny, Sharp bez przerwy potwierdza swoją innowacyjność, oferując nowe zastosowania systemów fotowoltaicznych. Sharp pozostaje aktywny jako producent, dostawca i konstruktor uczestniczący w przedsięwzięciach biznesowych na całym świecie, współpracując z partnerami z branży PV. Sharp zabiega i otrzymuje prawo do uczestnictwa w projektach na różnych etapach, a także oferuje partnerom bezpośredni dostęp do zasobów produkcyjnych i opcji finansowania.

 

artykuł sponsorowany