Regesta Group: Kompleksowa logistyka i transport dla branży PV

Regesta Group: Kompleksowa logistyka i transport dla branży PV
Regesta Group

Regesta Group to przybierający na sile kompleksowy operator logistyczny, z siedzibą główną w Pińczowie (woj. świętokrzyskie) oraz wieloma oddziałami w całej Polsce i za granicą. Grupa świadczy pełną obsługę w łańcuchu dostaw z zakresu morskiej organizacji frachtów, kompleksowej obsługi kontenerowej i celnej przy Baltic Hub Gdańsk, drogowego transportu samochodowego towarów z każdego europejskiego portu, magazynowania i dystrybucji, cały czas poszerzając zakres swoich działań.

Zielona strona biznesu -zrównoważona przyszłość z ekologią

Spółka przodująca w grupie – Regesta SA – przez 28 lat istnienia wypracowała sobie rozpoznawalność w krajach UE oraz na świecie jako rzetelny, uczciwy i wiarygodny przedsiębiorca, stając się liderem na rynku TSL. Jej dynamiczny rozwój, ekspansja na rynki zagraniczne oraz kultywowanie zielonej strony biznesu zaowocowały rozwinięciem kolejnej obsługiwanej branży, obok stalowej i automotive – branży PV. Transporty modułów fotowoltaicznych, inwerterów czy baterii z portów europejskich na magazyny dedykowane klientom oraz na miejsca montażu wielkich farm w Polsce i za granicą Regesta podejmuje już projektowo, realizując kilkadziesiąt odbiorów dziennie z portów.

W ostatnich latach stawialiśmy na innowacyjność i nowoczesne rozwiązania technologiczne, które gwarantują wysoką jakość naszych usług. Prowadząc spółkę transportowo-logistyczną, pragniemy być odpowiedzialnym partnerem biznesowym, który angażuje się w rozwój społeczno-gospodarczy i podejmuje wiele działań mających na celu budowanie zrównoważonej przyszłości. Z tej potrzeby wyszły wszelkie nasze aktywności związane z zielonym CSR-em, które wspierają globalną transformację energetyczną. Tak staliśmy się pionierem transportowym w dziedzinie fotowoltaiki – relacjonuje Marcin Szostak, dyrektor ds. logistyki w REGESTA GROUP.

Za sukcesem firmy na rynku stoi doświadczony zespół specjalistów oraz nowoczesny, spełniający międzynarodowe standardy tabor z pełną telematyką. W chwili obecnej ich flota własna liczy 330 ciągników siodłowych i 380 naczep. Dodatkowo współpracują z przewoźnikami, co pozwala im na powiększenie środków transportowych o ponad 200 zestawów kontraktowych. Regesta dysponuje własną siecią magazynów w Polsce, które stanowią zaplecze buforowego składowania głównie dla klientów PV, a także świadczy kompleksowe usługi VAS oraz realizuje dystrybucję gotowych mikroinstalacji. Ogromna powierzchnia magazynowa (blisko 130 tys.) pozwala na składowanie i magazynowanie towarów powierzonych, w tym modułów fotowoltaicznych, inwerterów czy baterii.

Grupa Regesta rośnie w siłę

Każdy kolejny rok w Grupie Regesta wiąże się ze wzrostem liczby kontrahentów oraz poszerzeniem zakresu oferowanych usług czy ilością miejsc, w których działają. W pierwszym półroczu 2023 roku powiększyli swoją infrastrukturę magazynową o ponad 100%. W Gdańsku na terenie Centrum Dystrybucyjnego Panattoni Park Tricity East V powstało kolejne Centrum Logistyczne Regesty o powierzchni 35 tys. m², co czyni go największym magazynem z sześciu, jakie posiada firma.

Trójmiejski magazyn stanowi kontynuację działań spółki w zakresie obsługi transportu morskiego i usług towarzyszących, takich jak transporty kontenerowe, kompleksowa obsługa celna, magazynowanie, kompletacja, dystrybucja.

Kompleksowe rozwiązania w zakresie łańcucha dostaw

Dzięki posiadanej infrastrukturze, doświadczeniu specjalistów oraz statusie Operatora Logistycznego w Baltic Hub, Regesta kompleksowo obsługuje cały proces łańcucha dostaw dla komponentów fotowoltaicznych. Poszczególne jego etapy składają się na:

  1. import kontenerów,
  2. transport morski,
  3. pełne usługi portowe,
  4. pełne usługi celne,
  5. skład celny,
  6. magazynowanie i kompletowanie towarów,
  7. dostawa do odbiorców docelowych w Polsce i całej Europie.

To, co nas wyróżnia na rynku transportowo-logistycznym to przede wszystkim elastyczne podejście do klienta i doradztwo w każdym zakresie, celem zoptymalizowania procesu łańcucha dostaw w kontekście kosztów i czasu realizacji. Zapewnianie kompleksowej obsługi logistycznej dla każdej formuły handlowej INCOTERMS przy wykorzystaniu własnych zasobów, tj. floty i magazynów, jak również wykwalifikowanych specjalistów, gwarantuje bezpieczeństwo powierzonych nam towarów – co dla tej branży, ze względu na wartość komponentów, jest szalenie ważne. Organizujemy także transporty kontenerowe, obsługujemy import, ale też eksport międzykontynentalny z i do najdynamiczniej rozwijającego się w Europie portu Baltic Hub Gdańsk. Obecnie większość naszych kontrahentów pochodzi z Azji, ale organizujemy też frachty z całego świata. Jesteśmy otwarci na każdą współpracę, nawet z egzotycznych kierunków – mówi Natalia Szuba, project manager PV w REGESTA GROUP.

Szczegóły w zakresie transportu i magazynowania modułów fotowoltaicznych dostępne są na stronie internetowej: regesta.pl/Specjalizacje lub pod numerem telefonu: +48 538 072 277

Zapraszamy do kontaktu!

 

artykuł sponsorowany