REKLAMA
 
REKLAMA

Oświetlenie i pojazdy elektryczne w Gdyni zasilane z OZE

Oświetlenie i pojazdy elektryczne w Gdyni zasilane z OZE
Port Gdynia

Na terenie OT Port Gdynia uruchomiono pierwszą instalację fotowoltaiczną o mocy 50 kW. W planie jest uruchomienie kolejnych instalacji PV.

Jak czytamy w Dzienniku Bałtyckim, uruchomiona instalacja jest pierwszą z kilku planowanych inwestycji tego typu, które będą realizowane na terenie OT Port Gdynia w 2023 r. Obecnie trwają prace nad dokumentacją dla kolejnych czterech instalacji o łącznej mocy 175 kW. Oznacza to, że łączna moc planowanych tylko w tym roku do uruchomienia instalacji wyniesie 225 kW.

Jerzy Majewski, prezes zarządu OT Port Gdynia, podkreśla, że proekologiczne zmiany to światowy trend, który ma na celu zmniejszanie negatywnego wpływu na środowisko. Branża logistyczna zwraca uwagę na te aspekty, od pewnego czasu wprowadzane są różne rozwiązania mające na celu wpisanie się w globalną strategię ochrony środowiska.

REKLAMA
REKLAMA

Aby ograniczyć emisję CO2, armatorzy korzystający z naszych usług już wprowadzają np. statki hybrydowe. Instalacje PV na terenie OT Port Gdynia to odpowiedź na potrzeby naszych klientów, którzy w planowaniu swoich działań zwracają coraz większą uwagę na skumulowany ślad węglowy łańcucha logistycznego. OT Port Gdynia dzięki realizacji długofalowej strategii zyskuje przewagę konkurencyjną, a jednocześnie przyczynia się do poprawy stanu środowiska, wpisując się w europejskie standardy określone przez „EU taxonomy for sustainable activities” – mówi Jerzy Majewski.

Nowa instalacja umieszczona na dachach obiektów w porcie w Gdyni – magazynów i wiat – zasili oświetlenie, klimatyzację, wentylację, ogrzewanie oraz przede wszystkim pojazdy elektryczne, które będą wykorzystywane na terenie portu (wózki widłowe, dźwigi, reachstackery).

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Brak komentarzy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA