REKLAMA
 
REKLAMA

Inteligentny i bezpieczny trójfazowy falownik hybrydowy Swatten

Inteligentny i bezpieczny trójfazowy falownik hybrydowy Swatten
Fot. Sieyuan Electric

Dla gospodarstw domowych wyposażonych w trójfazowy monitoring sieci trójfazowy falownik hybrydowy Swatten jest idealnym rozwiązaniem, umożliwiającym pełne wykorzystanie potencjału energii słonecznej. Ten innowacyjny falownik, znany również jako falownik hybrydowy, wykracza poza konwencjonalne funkcje, oferując zaawansowane funkcje zaprojektowane w celu optymalizacji dystrybucji energii słonecznej w instalacji domowej.

Trójfazowy falownik hybrydowy Swatten, znany również jako inteligentny falownik z dodatkową funkcjonalnością, jest odpowiedni dla klientów indywidualnych. Urządzenie ma niewielkie rozmiary i jest lekkie (31 kg). Podczas instalacji można je łatwo podłączyć dzięki złączom MC4, plug & play, ponadto falownik nie musi być otwierany podczas instalacji. Swatten może być podłączany wewnątrz i na zewnątrz budynków dzięki stopniowi ochrony IP65. Falownik hybrydowy wysyła samodzielnie wytworzoną energię do różnych miejsc w gospodarstwie domowym. Gdy tylko zużycie własne spadnie, nadmiar energii zostanie zmagazynowany w domowym akumulatorze. Dzięki zintegrowanemu systemowi zarządzania energią (EMS), zużycie własne jest wysokie, a koszty energii elektrycznej pozostają niskie.

 

 

Energia elektryczna przez długi czas

Natężenie światła słonecznego i czas nasłonecznienia w Polsce są niższe w porównaniu z większością regionów Europy Południowej. Niższa intensywność wpływa na czas pracy falownika. Klienci wymagają falownika, który może zaspokoić ich potrzeby w zakresie wytwarzania energii elektrycznej przez długi czas, co ma dla nich kluczowe znaczenie. Ten falownik Swatten, z funkcją rozruchu przy niskim napięciu, znacznie zwiększa efektywność wykorzystania energii słonecznej przez użytkowników. Inwerter SiH-5kW-TH firmy Swatten charakteryzuje się napięciem rozruchowym wynoszącym zaledwie 180 V, podczas gdy inne inwertery, Sie-(6/8/10) kW-TH, mają napięcie rozruchowe 250 V.

 

 

Falownik hybrydowy jest przeznaczony do systemów fotowoltaicznych o napięciu maks. 1000 V, ma dwa wejścia MPPT (Maximum Power Point Tracking) i wykorzystuje złącza MC4 po stronie DC, co ułatwia instalację. Strona wejściowa PV pozwala na prąd wejściowy maks. 48 A, umożliwiając falownikowi dostosowanie się do szerszej gamy komponentów.

Falownik jest wyposażony w funkcję EPS (Emergency Power Supply), która zabezpiecza przed przerwami w zasilaniu. Czas przełączania zasilania awaryjnego wynosi mniej niż 10 ms, zapewniając płynne i niezauważalne przejście. W tym trybie do portów EPS można podłączyć obciążenia całego domu w celu zapewnienia funkcji zasilania awaryjnego. Łatwa instalacja oznacza, że instalator i użytkownik nie muszą kategoryzować obciążeń.

Jedną z wyróżniających się cech trójfazowego falownika hybrydowego Swatten jest to, że ma funkcję niezrównoważenia obciążenia wyjściowego, nawet do 100 proc. W przypadku gospodarstw domowych w Polsce większość obciążeń jest jednofazowa. Jeśli jedna lub dwie fazy są niezrównoważone, może to prowadzić do niezrównoważenia w innych fazach. Taka nierównowaga może spowodować uszkodzenie wrażliwych na napięcie urządzeń elektronicznych.

Trójfazowy falownik hybrydowy Swatten wykorzystuje zaawansowane algorytmy sterowania, aby osiągnąć w 100 proc. niezrównoważony prąd wyjścia. Może on zapewnić zrównoważone napięcie wyjściowe, skutecznie rozwiązując ten problem. Pomaga również zwiększyć współczynnik własnego wykorzystania i zoptymalizować produkcję energii słonecznej zamiast kupować energię z sieci lub eksportować ją do sieci.

 

 

Bezpieczny falownik

Bezpieczeństwo jest najważniejsze, a trójfazowy falownik hybrydowy Swatten wyróżnia się w tym aspekcie. Ma zabezpieczenie przeciwprzepięciowe typu 2 po stronie AC i DC, zabezpieczenie upływowe, zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją DC itp.

Podsumowując, trójfazowy falownik hybrydowy Swatten stanowi niezwykły postęp w wykorzystaniu energii słonecznej do celów mieszkalnych. Jego inteligencja, wydajność i zdolność adaptacji sprawiają, że jest to atrakcyjny wybór dla właścicieli domów, którzy chcą zmaksymalizować swoje inwestycje w energię słoneczną, jednocześnie przyczyniając się do zrównoważonej przyszłości. Co więcej, lokalny zespół posprzedażowy w Polsce może świadczyć usługi, takie jak wprowadzenie produktu, instalacja, uruchomienie, konserwacja i szkolenia techniczne, zapewniając klientom dobre wsparcie.

Poznaj moc trójfazowego falownika hybrydowego Swatten i wyrusz w bardziej ekologiczną i opłacalną podróż energetyczną.

O nas
Sieyuan Electric jest wiodącym graczem w branży elektrycznej i energoelektronicznej, specjalizującym się w badaniach i rozwoju technologii elektroenergetycznych, produkcji sprzętu i usługach inżynieryjnych. Ponieważ świat przechodzi znaczącą transformację energetyczną i budowę sieci energetycznej, Sieyuan aktywnie rozwija swoją globalną obecność. W ciągu ostatniej dekady z dumą obsługiwaliśmy wielu europejskich operatorów systemów energetycznych i deweloperów zielonej energii, w tym UK National Grid, ENEL, ENGIE, IBERDROLA, Acciona, Voltalia i inne. Zatrudniając ponad 6800 pracowników w ponad 60 krajach, Sieyuan Electric jest światowym liderem w branży energetycznej. Dzięki trzydziestoletniemu doświadczeniu osiągnęliśmy doskonałe wyniki w zakresie wytwarzania, przesyłu i dystrybucji energii. Wkraczając w erę nowej rewolucji energetycznej, Sieyuan czyni obecnie znaczące postępy w dziedzinie magazynowania energii. W tym celu stworzyliśmy Swatten – markę i przedsięwzięcie poświęcone dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań w zakresie magazynowania energii dla gospodarstw domowych.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: www.swatten.com

Kontakt

e-mail: wy.211359@sieyuan.com
tel.:+48 789 680 685

 

artykuł sponsorowany

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA