TW(Tongwei) Solar – lider wśród producentów PV w dystrybucji XENE

TW(Tongwei) Solar - lider wśród producentów PV w dystrybucji XENE
Fot. Xene

Xene, dynamicznie rozwijający się dystrybutor komponentów PV i HVAC, od połowy bieżącego roku z dużym powodzeniem nawiązał współpracę ze światowym liderem wśród producentów PV – firmą TW(Tongwei) Solar.

TW (Tongwei) Solar rozpoczęła działalność w branży fotowoltaicznej w 2006 roku, początkowo specjalizując się w produkcji polikrzemu, a następnie stała się wiodącym na świecie producentem, obecnie kreującym najnowsze trendy w sektorze wysokowydajnych modułów fotowoltaicznych. Dzięki dużemu doświadczeniu w budowie instalacji oraz obsłudze i konserwacji, TW(Tongwei) Solar jest organizacją w pełni zintegrowaną pionowo. W sierpniu zadebiutowało na liście Fortune Global 500, zajmując 476. miejsce z przychodami w wysokości 2148,82 miliarda CNY.

Dzięki tej współpracy realizujemy jeden z głównych celów dotyczących naszej oferty – zakontraktowanie dla naszych klientów wysokiej jakości modułów w jak najlepszych cenach. Nasi klienci zarówno z Polski jak i zagranicy swoimi zakupami potwierdzają duże zainteresowanie panelami TW Solar. Najczęściej wybieranymi panelami są wersję 400w Full Black, 420w N-type i 460w wersji PERC. Do większych instalacji klienci sięgają po moduły 550w w wersji bifacial i o większej mocy – powyżej 600w – komentuje Wojciech Kłosowski, prezes zarządu Xene.

Produkty firmy pochodzą z czterech głównych fabryk w chińskich miastach Hefei, Jintang, Yancheng i Nantong, a dostawy modułów na koniec 2022 r. osiągnęły już imponujące 7,94 GW, co plasuje TW(Tongwei) Solar w pierwszej dziesiątce największych producentów na świecie, uznawanego za jednego z najszybciej rozwijających się graczy w branży. Na rok 2023 docelową moc produkcyjną modułów producent zaplanował na 80 GW.

Popyt na produkty TW(Tongwei) Solar w Europie jest duży, częściowo ze względu na powszechny problem wysokich cen energii i powszechny impuls do wdrożenia transformacji energetycznej, wspierany przez rządy europejskie, które aktywnie promują przyjęcie zielonej energii. Obecna dostepność w ponad 40 krajach, w tym Francji, Niemczech, Polsce, Holandii, Chile, Brazylii i Japonii oraz szybki rozwój firmy jako producenta modułów, ugruntował jej status jako jednego z głównych graczy w branży.

Branża fotowoltaiczna przechodzi obecnie okres ewolucji, oferując szereg nowych opcji technologicznych pod względem rozmiarów płytek, typów modułów i metod produkcji. TW(Tongwei) Solar zdecydowanie stanęło na czele trendu w kierunku modułów N-type, przedstawiając dwa nowe panele N-type: TNC-182 ze zoptymalizowanym rozmiarem i technologią prostokątnych ogniw oraz niezawierający srebra 210-THC.

 

Fot. Xene

 

Fot. Xene

PV Tech poinformowało niedawno, że firma TW(Tongwei) Solar poczyniła ogromne postępy w rozszerzaniu swojej linii produktów i wdrażaniu nowych technologii, jednocześnie zwiększając inwestycje w badania i rozwój w celu wprowadzania innowacji technologicznych i ulepszeń produktów. Jednakże firma jest świadoma silnej konkurencji ze strony innych głównych światowych graczy z branży fotowoltaicznej i stąd podstawową strategią jest możliwie jak najszybsza ekspansja globalna.

TW(Tongwei) Solar strategicznie zwiększa swoją obecność na kolejnych kluczowych międzynarodowych rynkach, co ma zapewnić firmie globalną ekspansję, pozwalając jednocześnie odpowiedzieć na obecnie szerokie zapotrzebowanie na moduły o wysokiej wydajności. W Polsce firma intensyfikuje swoje działania od 2022 roku i kontynuuje strategiczną ekspansję m.in. z Xene, poza Polską również na innych rynkach UE, na których mocno rozwija się Xene, np. w Niemczech, czy Rumunii.

Kontakt:

Email: patryk.pekalski@xene.pl

Mobile: +48 693 631 673

O XENE:
XENE to prężnie rozwijająca się firma zajmująca się dystrybucją komponentów fotowoltaicznych oraz innych produktów OZE w Polsce i na wybranych rynkach UE, takich jak: Niemcy, Austria, Rumunia czy kraje Beneluksu i CEE.
Firma XENE dystrybuuje światowej klasy produkty takie, jak moduły fotowoltaiczne, inwertery, banki energii, systemy konstrukcyjne, pompy ciepła, ładowarki do samochodów elektrycznych czy klimatyzatory, bezpośrednio od topowych producentów, m.in. TW Solar, Jolywood, Solax, Solplanet, Bosh czy Panasonic. Xene oferuje kompleksowe doradztwo na każdym etapie inwestycji. Zespół Xene posiada wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań z zakresu odnawialnych źródeł energii i realizacji kompleksowych inwestycji w fotowoltaikę i stale poszukuje innowacji, które przyspieszą rozwój zielonej energii. Dzięki temu gwarantuje klientom pewność i bezpieczeństwo podczas realizacji każdego rodzaju inwestycji – od mikroinstalacji i rozwiązań dla biznesu, przez produkty uzupełniające, aż po budowę potężnych elektrowni w postaci farm fotowoltaicznych.

O TW (Tongwei) Solar:
TW (Tongwei) Solar jest spółką zależną należącą w całości do Tongwei Co., Ltd., zajmującą 476. miejsce na liście firm Forbes Global 2000 z 2023 r. TW(Tongwei) Solar to zaawansowane technologicznie przedsiębiorstwo zajmujące się dogłębnymi badaniami i rozwojem, inteligentną produkcją i promocją zastosowań wysokowydajnych modułów fotowoltaicznych. Opierając się na pionowo zintegrowanym układzie przemysłowym TW (Tongwei) Solar, firma stworzyła system badań i rozwoju technologii z całkowicie niezależnymi prawami własności intelektualnej, system produkcji, który przoduje w branży pod względem inteligentnych rozwiązań i cyfryzacji, globalnego marketingu i systemu usług biznesowych oraz czterem głównym bazom produkcyjnym w Hefei, Jintang, Yancheng i Nantong. Firma zatrudnia ponad 11 000 pracowników i szacuje, że do końca 2023 roku osiągnie zdolność produkcyjną na poziomie 80 GW.

 

artykuł sponsorowany