sun.store – platforma zakupowa, która zrewolucjonizuje rynek PV

sun.store – platforma zakupowa, która zrewolucjonizuje rynek PV
Fot. sun.store

Czy sun.store zrewolucjonizuje europejski rynek fotowoltaiczny? Już 10 października, o 12.00, startuje startuje nowa platforma, łącząca dystrybutorów sprzętu PV z instalatorami, oferując im szybki i prosty proces kupna i sprzedaży. Co ważne, dzięki swoim funkcjonalnościom i umożliwieniu transakcji w całej Europie, odpowiada na kluczowe bolączki sektora. A są nimi w przypadku instalatorów – czasochłonny proces zakupowy oraz brak możliwości łatwego porównania ofert, a dla dystrybutorów – sprzedaż nadwyżek magazynowych oraz ograniczone możliwości dotarcia do nowych i zagranicznych klientów.

Dla instalatorów poszukujących sprzętu fotowoltaicznego stałym wyzwaniem jest możliwość dokonania prostego i szybkiego zakupu po niskiej cenie. Jednocześnie dystrybutorzy często posiadają zbyt duże zapasy i mają trudności ze sprzedażą transgraniczną. Szczególnie na rynku europejskim pojawiło się zapotrzebowanie na międzynarodową platformę, która ułatwiłaby to zadanie.

sun.store zmienia zasady gry i wyznacza nowy standard w sektorze PV. Instalatorom platforma sprzedażowa zapewnia dostęp do wielu ofert od licznych dostawców z wielu krajów oraz szeroki wachlarz marek producentów. sun.store dostarcza również kupującym przejrzyste informacje dotyczące cen i dostępności sprzętu PV. Instalatorzy mogą czuć się bezpiecznie, dokonując zakupów online dzięki dającym im ochronę opcjom płatności. Dystrybutorzy z kolei skorzystają z ułatwionego przez sun.store wejścia na nowe rynki i sprzedaży nadwyżek magazynowych.

Platforma oferuje produkty od największych europejskich dystrybutorów, m.in. polskich Menlo Electric, Polenergia i BeeIN, holenderskiego Solar Today, hiszpańskiego AmaraNZero czy czeskiego Solarity. Dzięki temu instalatorzy mogą wybierać spośród najlepszych ofert dotyczących szerokiej gamy produktów – modułów, inwerterów oraz baterii.

 

Cieszę się ogromnie, że już 10 października będziemy mogli pokazać całemu światu naszą platformę. Dzięki sun.store kupowanie i sprzedawanie sprzętu fotowoltaicznego będzie łatwiejsze i sprawniejsze. Jak będzie to wyglądało w praktyce? Między innymi sprawimy, że instalatorzy będą mogli znacznie szybciej znaleźć potrzebny sprzęt, co może skrócić czas spędzany na poszukiwaniach o połowę – Agata Krawiec-Rokita, współzałożycielka i prezes sun.store.

Korzyści dla instalatora:

 • Opcja kup teraz
 • Przejrzyste informacje o cenie i dostępności
 • Wszystkie najlepsze marki w jednym miejscu
 • Dostępność zapasów
 • Konkurencyjne ceny
 • Bezpieczne opcje płatności
 • Całodobowe działanie platformy

Zalety dla sprzedawców:

 • Automatyczne przesyłanie ofert
 • Ekspansja wolna od ryzyka
 • Niższe koszty pozyskania użytkowników
 • Digitalowy proces obsługi klienta
 • Likwidacja nadwyżki zapasów

Rejestracja zarówno dla kupujących, jak i sprzedających jest możliwa już teraz poprzez stronę https://sun.store/

 

artykuł sponsorowany