REKLAMA
 
REKLAMA

Polski deweloper elektrowni PV sprzedaje projekty we Włoszech

Polski deweloper elektrowni PV sprzedaje projekty we Włoszech
Fot. R.Power

Jeden z czołowych deweloperów elektrowni fotowoltaicznych w Polsce sprzeda projekty fotowoltaiczne, które rozwijał we Włoszech.

Portfel projektów fotowoltaicznych R.Power we Włoszech obejmuje projekty o mocy od 1 MW do 7,3 MW. Są one zlokalizowane w różnych częściach kraju – m.in. na Sycylii i w Umbrii.

Transakcje zostaną zrealizowane poprzez sprzedaż spółek zależnych R.Power Italy i PV Marino, które zawarły z Nexta Infrastructure Holdco Limited umowę zobowiązującą do sprzedaży 100 proc. udziałów. Zawarcie ostatecznej umowy sprzedaży przewidziano nie później niż do czerwca 2024 r.

REKLAMA

Inwestycje R.Power we Włoszech

Włochy stanowią istotną część działalności Grupy R.Power. Klaudiusz Kalisz, członek zarządu R.Power, podkreśla, że firma planuje rozwijać na włoskim rynku projekty średnich i dużych rozmiarów. R.Power zbudował na terenie Włoch zespół, który rozwija w regionie inwestycje o mocy ponad 0,7 GWp.

Firma podkreśla, że transakcja z Nexta Infrastructure Holdco Limited umożliwi jej dalsze inwestycje i skoncentrowanie się na rozwoju kolejnych projektów w tym regionie Europy.

REKLAMA

Prawie 0,8 GWp w pełni rozwiniętych projektów

R.Power jest polskim deweloperem i niezależnym producentem energii działającym w branży fotowoltaiki i magazynowania energii. Spółka prowadzi działalność w Polsce, Rumunii, Niemczech, Hiszpanii, Portugalii i we Włoszech. Rozwija w tych krajach portfel inwestycji, których moc ma przekraczać 2 GW. Obecnie firma ma w swoim portfelu prawie 0,79 GWp w pełni rozwiniętych projektów (RtB), z czego ponad 0,6 GWp jest w fazie budowy lub już produkuje zieloną energię. Projekty zagraniczne stanowią ponad 20 proc. inwestycji R.Power.

Grupa R.Power osiągnęła w 2022 r. przychody na poziomie 501,5 mln zł – wobec 260,57 mln zł rok wcześniej. EBITDA wyniosła 48,1 mln zł (10,51 mln zł w 2021 r.).

W maju R.Power podpisał umowę na dostawę paneli fotowoltaicznych dla kolejnego projektu, który ma zrealizować do kwietnia 2024 r. Dostawcą będzie związany z chińską grupą Chint producent Astroenergy New Energy Technology.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Brak komentarzy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA