Moduły fotowoltaiczne DAS Solar z oceną BB wg PV ModuleTech Bankability Ratings

Moduły fotowoltaiczne DAS Solar z oceną BB wg PV ModuleTech Bankability Ratings
Fot. DAS Solar

Ostatni raport za czwarty kwartał 2023 roku dotyczący ocen bankowalności modułów fotowoltaicznych, opublikowany przez PV Tech, pokazuje, że DAS Solar uzyskał ocenę „BB”. Potwierdza to doskonałą pozycję firmy jako lidera w technologii N-type oraz jej siłę finansową.

PV ModuleTech Bankability Ratings to narzędzie analityczne w branży fotowoltaicznej. Kompleksowo ocenia zdolność finansową producentów modułów PV, biorąc pod uwagę ich zdolności produkcyjne oraz wyniki finansowe. Oceny obejmują ryzyko inwestycyjne i finansowe, niezawodność produktu, efektywność dostaw oraz wiarygodność korporacyjną.

Jako lider w technologii ogniw fotowoltaicznych N-type, DAS Solar jest oddany ciągłemu eksplorowaniu i rygorystycznym badaniom w zakresie tej technologii, konsekwentnie przekraczając standardy branżowe pod względem wydajności ogniw i modułów. Producent opracował ogniwo fotowoltaiczne o wysokiej wydajności nazwane TOPCon 4.0 Plus, które charakteryzuje się sprawnością na poziomie 26,36 proc. oraz napięciem obwodu otwartego wynoszącym 742 mV, ponownie pobijając rekord świata. Strategia rozwoju technologicznego opracowana przez DAS Solar obejmuje pięć ścieżek: TBC, SCPC, SFOS i TSiX. Pozwolą one podnieść sprawność ogniw słonecznych do 40 proc.

 

DAS Solar

Skuteczne i niezawodne zdolności logistyczne są nierozerwalnie związane ze stabilną zdolnością produkcyjną. DAS Solar wykorzystuje zdecentralizowany układ produkcji i stworzył już ponad 10 baz produkcyjnych w Chinach, w tym w Quzhou, Zhejiang; Taizhou, Jiangsu; Zhangzhou, Fujian; Weining, Guizhou; Beihai, Guangxi; oraz w Pekinie, Hubei. Strategia lokalizacyjna DAS Solar ma na celu zminimalizowanie niepewności związanej z produkcją na odległość, obejmując łańcuch dostaw, logistykę oraz obsługę klienta.

Międzynarodowa Agencja Energetyczna w raporcie „Renewables 2023 Global Status Report” przewiduje szybki okres wzrostu zainstalowanej mocy odnawialnych źródeł energii w ciągu najbliższych pięciu lat.

DAS Solar w ramach swojej globalnej strategii marketingowej założył spółki zależne w Niemczech i Australii, co umożliwiło szerokie pokrycie rynku w Europie, a także w regionie Australii i Oceanii. Firma zapewniła niski ślad węglowy działalności w Japonii, Azji Południowo-Wschodniej, na Bliskim Wschodzie i w Ameryce Łacińskiej. Dzięki uplasowaniu się w pierwszej dziesiątce pod względem wielkości sprzedaży, DAS Solar znacząco zwiększył swoją rozpoznawalność na globalnym rynku fotowoltaicznym.

W 2023 roku DAS Solar miało roczną zdolność produkcyjną modułów fotowoltaicznych z ogniwami TOPCon na poziomie 30 GW. Przewiduje się, że do końca 2024 roku DAS Solar ustanowi odpowiednio zdolność produkcyjną ogniw i modułów wysokiej wydajności typu N na poziomie 50 GW. To podkreśla trwały rozwój firmy zarówno pod względem wydajności, jak i stabilności finansowej. W nadchodzącej przyszłości DAS Solar będzie nadal oferować swoim klientom na całym świecie niezawodną obsługę i długoterminową optymalną wartość.

 

DAS Solar – materiał sponsorowany