Tongwei staje się liderem w modułach fotowoltaicznych typu N

Tongwei staje się liderem w modułach fotowoltaicznych typu N
Tongwei

Dzięki swoim przewagom na poszczególnych etapach łańcucha dostaw w branży fotowoltaicznej firma Tongwei szybko stała się liderem w tym sektorze. W 2023 r. Tongwei zajął piąte miejsce wśród największych producentów paneli fotowoltaicznych. W porównaniu z dostawami modułów w 2022 r. dostawy Tongwei w 2023 r. wzrosły aż o 262 proc. Ponadto w dziedzinie dostaw ogniw fotowoltaicznych firma Tongwei była pierwsza na świecie przez siedem kolejnych lat.

Moduły typu N zgodne z trendem rynkowym

Obecnie rozwój technologii ogniw fotowoltaicznych doprowadził do redukcji kosztów i poprawy wydajności całego łańcucha przemysłu fotowoltaicznego. Przed 2022 r. moduły w technologii PERC zajmowały główną pozycję na rynku, jednak możliwości rozwoju tej technologii już się wyczerpały. Rozwój modułów fotowoltaicznych z ogniwami typu N stał się w tej sytuacji niezbędny do dalszej poprawy wydajności fotowoltaiki. W całym cyklu życia produktu zastosowanie modułów typu N pomoże elektrowniom fotowoltaicznym w ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat uzyskać wyższe dochody.

Technologia modułów typu N została już sprawdzona na rynku. Według InfoLink Consulting, udział w globalnym rynku PV modułów typu N wyniósł 25-30 proc. w 2023 r., co oznacza wzrost o 17-22 punktów procentowych w porównaniu z rokiem 2022. Moduły typu N mają już przewagę kosztową, jeżeli chodzi o LCOE (Levelized Cost of Eectricity), co jeszcze przyspieszy zakończenie zastępowania modułów z ogniwami typu PERC modułami z ogniwami typu N.

Aby dostosować się do ery modułów fotowoltaicznych z ogniwami typu N, firma Tongwei zainwestowała w główne technologie, takie jak TOPCon, HJT, IBC czy Calcium Titanium Ore/Silicon Stacked Layers.

Tworzenie wysokowydajnych produktów z „mądrością” i bycie pionierem w erze modułów typu N

Jeśli chodzi o rozwój technologii, Tongwei opracował pierwszą w branży pilotażową linię produkcyjną dla ogniw PECVD Poly i był pierwszą firmą, która wdrożyła technologię PECVD w branży. Obecnie ponad 50 proc. mocy elektrowni fotowoltaicznych wykorzystuje tę technologię, co sprawiło, że firma Tongwei jest uważana za pioniera w rozwoju technologicznym branży. Co więcej, w produkcji modułów Tongwei wykorzystuje samodzielnie opracowaną technologię i produkowane przez siebie materiały. Obecnie sprawność konwersji ogniw wyprodukowanych przy użyciu technologii TNC firmy Tongwei przekroczyła 26,7 proc.

Moc modułu TOPCon G12R opracowanego i wyprodukowanego przez Tongwei przekroczyła 625 W. Produkt ten w pełni demonstruje przewagę wydajności wynikającą z procesu produkcyjnego Tongwei. Jego koszt BoS został zmniejszony o 2,01 proc. w porównaniu z modułem z ogniwami typu M10. Dzięki temu LCOE został zmniejszony o 1,19 proc. Dzięki modułowi G12R-48 produkcja energii może zostać zwiększona do 18,9 MWh w ciągu 30-letniego cyklu życia instalacji, której moc wynosi 13,65 kW.

Moduł fotowoltaiczny G12-66 znajduje zastosowanie w komercyjnych i naziemnych elektrowniach PV, a jego powierzchnię zmniejszono o 8,73 proc. w porównaniu z modułem z ogniwami typu M10.

Moduł z ogniwami HJT wykorzystuje technologię pasywacji CVD, a także nowe osiągnięcia w technologii metalizacji. Moduł został również zoptymalizowany pod względem optycznym i elektrycznym. Standardowy rozmiar modułu THC firmy Tongwei wynosi 2384 x 1303 mm. W testach przeprowadzonych przez jednostkę certyfikującą TÜV SÜD moc przedniej części modułu osiągnęła 755,03 W, przy sprawności konwersji wynoszącej 24,31 proc. Takie wyniki testów sześciokrotnie ustanowiły nowy rekord mocy i sprawności modułów HJT.

Wiodąca firma na rynku globalnym i wiodąca firma w erze modułów typu N

Firma Tongwei jest wiodącym przedsiębiorstwem na globalnym rynku solarnym pod względem materiałów krzemowych i ogniw PV. Posiada ona nie tylko zintegrowaną strukturę produkcyjną, ale także zdolność do niezależnego badania i rozwoju modułów oraz innych produktów. Jej produkty są wytwarzane z własnych materiałów, dzięki czemu Tongwei może kontrolować jakość w zakresie całego procesu produkcyjnego.

Globalny popyt na fotowoltaikę rośnie, a firma Tongwei przyczynia się do jego zaspokojenia. Do końca 2023 r. Tongwei wyprodukował moduły fotowoltaiczne o mocy 63 GW. Rok 2024 to krytyczny czas dla światowej branży OZE. Stoimy znowu przed nowymi możliwościami rozwoju. Tongwei będzie nadal inwestować w poprawę jakości i wydajności, aby tworzyć wysokiej jakości produkty dla neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla przyszłości.

 

Tongwei – materiał sponsorowany