Grodno z niższymi przychodami w segmencie OZE. Przez spadek cen paneli

Grodno z niższymi przychodami w segmencie OZE. Przez spadek cen paneli
Andrzej Jurczak, Prezes Grodno S.A. Fot. Grodno

Grupa Grodno opublikowała szacunkowe wyniki finansowe za kwiecień br. W tym okresie dystrybutor artykułów elektrotechnicznych i oświetleniowych osiągnął podobne przychody jak w kwietniu ubiegłego roku. Spadek przychodów odnotował jedynie segment OZE. 

Zgodnie z najnowszymi szacunkami w kwietniu skonsolidowane przychody spółki Grodno wyniosły 87,1 mln zł i kształtowały się na zbliżonym poziomie r/r.

Tabela pokazująca skonsolidowane przychody spółki Grodno w kwietniu 2024
Źródło: Grodno

W kwietniu Grodno odnotowało wzrost wartości przychodów we wszystkich segmentach działalności z wyjątkiem segmentu OZE. W tym segmencie mimo wzrostu sprzedaży (w ujęciu ilościowym) firma odnotowała spadek przychodów. Jak tłumaczy firma, na niższą wartość przychodów w dalszym ciągu wpływał spadek cen hurtowych modułów fotowoltaicznych. Dostarczanie rozwiązań OZE odpowiada bowiem za znaczną część działalności Grodna.

REKLAMA

Optymistyczne prognozy

Jak komentuje Andrzej Jurczak, prezes spółki Grodno SA, z uwagi na to, że w kwietniu rosła sprzedaż materiałów dla budownictwa, a firma odnotowała także rozwój kanału internetowego, w którym sprzedaż rosła szybciej niż sprzedaż tradycyjna, kwiecień jest udanym otwarciem roku obrotowego (rok obrotowy Grodno SA obejmuje okres od 1 kwietnia do 31 marca roku następnego).

Pomimo wciąż trudnych warunków rynkowych zarząd spółki korzystnie ocenia perspektywy rozwoju Grodna w kolejnych miesiącach. Firma spodziewa się stopniowej poprawy sprzedaży i pozytywnie ocenia perspektywy wzrostu w bieżącym roku obrotowym.

REKLAMA

Widzimy rosnące zainteresowanie klientów energooszczędnymi rozwiązaniami. Spodziewamy się wzmożenia tego typu inwestycji, choć powinno ono nasilić się w drugiej połowie roku. Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani na potencjalne ożywienie, zarówno pod kątem zakresu asortymentu, jak i jego dostępności – dodał Andrzej Jurczak.

Grodno działa na rynku od 1990 r. Firma jest dostawcą kompleksowych rozwiązań budynkowych oraz dystrybutorem artykułów elektrotechnicznych i oświetleniowych na polskim rynku. Grupa świadczy usługi w zakresie audytów oraz projektów oświetleniowych i elektrycznych, wykonywania i modernizacji instalacji elektrycznych i energetycznych, programowania automatyki budynkowej, jest też dostawcą złożonych rozwiązań dla przemysłu. Rozwija segment zielonej energii pod kątem instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła i stacji ładowania pojazdów.

Grodno należy do grupy dystrybutorów elektrotechnicznych FEGIME Polska.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o. o.