Postaw na kompleksowego wykonawcę swojej farmy fotowoltaicznej

Postaw na kompleksowego wykonawcę swojej farmy fotowoltaicznej
Fot. Solid Solar

Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej, coraz większą uwagę inwestorów przyciągają farmy fotowoltaiczne. Te instalacje wykorzystują nieograniczoną moc słoneczną do generowania energii elektrycznej, co nie tylko zapewnia inwestorom niezależność energetyczną, ale także stanowi potencjalne źródło stabilnych dochodów.

Budowa farmy fotowoltaicznej jest inwestycją, która pochłania znaczne zasoby finansowe. Aby projekt zakończył się sukcesem, instalacja działała poprawnie oraz generowała założoną ilość energii i przynosiła oczekiwane zyski, kluczowe jest prawidłowe wykonanie wszystkich prac związanych z budową, podłączeniem i uruchomieniem całej farmy fotowoltaicznej.

 

Farma fotowoltaiczna
Fot. Solid Solar

Aby zagwarantować należyte wykonanie instalacji, konieczny jest wybór odpowiedniego wykonawcy.

Dzielenie prac związanych z budową farmy fotowoltaicznej na różnych podwykonawców może negatywnie wpłynąć na jakość całego przedsięwzięcia. Każda firma ma bowiem swoje indywidualne podejście i sposób wykonywania określonych zadań.

Decyzja o wyborze jednego kompleksowego wykonawcy chroni inwestora przed zbędnymi błędami i problemami, minimalizuje ryzyko wystąpienia opóźnień oraz znacząco usprawnia harmonogram prac, poprawiając ich jakość. Dodatkowym atutem dla inwestora jest efektywniejsza komunikacja z wykonawcą oraz szybsza reakcja w razie wystąpienia awarii.

Dlatego też misją firmy Solid Solar jest dostarczenie klientom wysokiej jakości kompleksowych usług związanych z budową, podłączeniem i uruchomieniem farmy fotowoltaicznej.

 

Farma fotowoltaiczna
Fot. Solid Solar

 

W firmie przede wszystkim stawiamy na wartości takie jak zrównoważony rozwój, innowacyjność, jakość, profesjonalizm oraz kompleksowość. Wiedza, doświadczenie i zaangażowanie naszego zespołu oraz bogaty park maszynowy pozwalają nam na wykonywanie wszystkich etapów projektu własnymi siłami. Od początku swojej działalności zrealizowaliśmy wiele projektów, o łącznej mocy aż 215 MW. Z każdym projektem staramy się doskonalić nasze działania. Jako Solid Solar jesteśmy również pierwszą firmą, która podjęła się montażu konstrukcji typu tracker producenta Energy5. Nasz zespół jest otwarty na nowe możliwości i innowacyjne rozwiązania – zapewnia Aneta Marcjanik, dyrektor operacyjny Solid Solar.

 

Farma fotowoltaiczna i farma wiatrowa
Fot. Solid Solar

Firma Solid Solar oferuje wykonanie takich prac jak:

 • przygotowanie działki do rozpoczęcia budowy;
 • montaż ogrodzeń;
 • palowanie i kompletny montaż konstrukcji;
 • montaż paneli fotowoltaicznych;
 • montaż inwerterów;
 • kompletne okablowanie AC i DC;
 • budowa przyłącza SN;
 • podbudowa, posadowienie, podłączenie stacji transformatorowych oraz zagospodarowanie terenu wokół nich;
 • montaż instalacji CCTV i SSWiN;
 • wyrównywanie terenu po zakończeniu prac budowlanych;
 • pomiary instalacji wraz z przygotowaniem protokołów;
 • kontrola poprawności przeprowadzonego montażu dronem DJI MATRICE 30T z termowizją, który pozwala na wykrycie i identyfikację usterek niewidocznych gołym okiem, a które mogą negatywnie wpływać na efektywność działania całej instalacji;
Fot. Solid Solar
 • budowa dróg dojazdowych;
 • przeprowadzanie prac serwisowych.

Z firmą Solid Solar SOLIDnie wybudujesz swoją instalację fotowoltaiczną!

Jeżeli masz pytania, jesteśmy do twojej dyspozycji:

solidsolar.pl

biuro@solidsolar.pl

+48 513 376 021

Facebook

Instagram

LinkedIn

Solid Solar – materiał sponsorowany