Polska innowacja – markiza fotowoltaiczna Ultra PV – już w sprzedaży

Polska innowacja - markiza fotowoltaiczna Ultra PV - już w sprzedaży
Fot. Ultrahinge

Polski startup UltraHinge stworzył rozwiązanie łączące cechy instalacji fotowoltaicznej oraz składanego zadaszenia. Produkt przeszedł proces certyfikacji i jest już dostępny na rynku. Twórcami projektu są dwaj bracia – Piotr i Adam, którzy poniżej prezentują, jak praktycznie zabezpieczyć taras, nadając budynkom nowoczesny charakter.

Ultra PV to pierwsze składane zadaszenie zintegrowane z instalacją PV. Markiza tworzy wyjątkową przestrzeń użytkową, jednocześnie nadając charakteru i elegancji nowoczesnej architekturze. Premiera składanego zadaszenia miała miejsce na Solar Energy Expo 2024.

 

Wykorzystanie funkcjonalności markizy i modułu PV

Nasz zespół tworzy innowacje oparte na lekkich składanych konstrukcjach. Połączyliśmy funkcje markizy oraz paneli fotowoltaicznych, tworząc składane zadaszenie. W dni słoneczne markiza generuje prąd, dostarczając energię do zasilania urządzeń, jednocześnie zapewnia komfortowy cień i osłonę przed słońcem. W przeciwieństwie do tradycyjnych zadaszeń, Ultra PV po złożeniu oferuje możliwość doświetlenia i ogrzania budynku, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Przyszłość leży w budownictwie pasywnym, które łączy się z harmonijnym wykorzystaniem energii słonecznej przez cały rok – mówi CEO Adam Pietkiewicz.

Markiza fotowoltaiczna Ultrahinge
Fot. UltraHinge

Piąta klasa wiatrowa i integracja z systemem Smart Home

Nasz produkt przeszedł wszystkie niezbędne badania, nasi klienci już teraz mogą korzystać z unikalnych rozwiązań. Stworzyliśmy pierwszą na świecie markizę z piątą klasą wiatrową, której proces składania jest w pełni zautomatyzowany. System bezpieczeństwa składa zadaszenie w przypadku silnych podmuchów wiatru. Ultra PV zintegrowana jest z systemem Smart Home, pozwalając na kontrolę urządzenia z poziomu aplikacji. Spełnia ona najwyższe standardy wytrzymałościowe, zapewniając użytkownikom komfort i oszczędności.

 

Markiza fotowoltaiczna Ultrahinge
Fot. UltraHinge

Ultra PV to eleganckie rozwiązanie, idealne w lokalizacjach, gdzie brakuje miejsca na tradycyjną instalację PV

Wiele budynków o ograniczonej kubaturze nie pozwala na montaż instalacji na dachu, a inwestorzy często pragną zachować jego estetyczny wygląd. Dodatkowo warto podkreślić, że nasza markiza jest odpowiedzią na nadchodzące zmiany w przepisach. Nowa dyrektywa EPBD nakłada obowiązek montażu instalacji fotowoltaicznej na budynkach publicznych i komercyjnych już od 2026 roku, natomiast na domach jednorodzinnych – od 2029 roku.

Jesteśmy gotowi na nowe wyzwania. Ultra PV promuje wykorzystanie OZE w aglomeracjach miejskich i idealnie wpisuje się w niemal każdy rodzaj architektury. Nowoczesny styl projektu zmienia poglądy odbiorców na temat energii odnawialnej, doskonale sprawdzi się zarówno w domach prywatnych, jak i lokalach użytkowych – mówi główny konstruktor Piotr Pietkiewicz.

Markiza fotowoltaiczna Ultrahingev
Fot. UltraHinge

Markiza Ultra PV już w sprzedaży

Markiza Ultra PV jest już dostępna w sprzedaży. Poszukujemy partnerów biznesowych, dystrybutorów oraz inwestorów, z którymi będziemy rozwijać produkt.

 

Markiza fotowoltaiczna Ultrahinge
Fot. UltraHinge

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.ultrahinge.com i mediów społecznościowych, gdzie można znaleźć więcej informacji o naszym produkcie. Nasz zespół specjalistów i doradców jest gotowy odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące markizy Ultra PV oraz pomóc w doborze markizy i systemu montażowego.

 

 UltraHinge – materiał sponsorowany