Od teraz moduły fotowoltaiczne LONGi dostępne w ofercie Energynat Trade

Od teraz moduły fotowoltaiczne LONGi dostępne w ofercie Energynat Trade

Energynat Trade – jeden z największych polskich importerów i dystrybutorów komponentów PV – dołącza do swojej oferty moduły fotowoltaiczne marki LONGi. Od teraz w Energynat będzie można nabyć moduły w dwóch wiodących technologiach – TOPCon oraz Back Contact.

LONGi w portfolio produktowym Energynat Trade

Firma LONGi to dziś jeden z najbardziej cenionych na świecie producentów modułów fotowoltaicznych. Od kilku lat konsekwentnie jest jedną z największych firm pod względem ilości produkowanych i dostarczanych na rynek modułów PV. To jednak nie jedyny atut tej marki. LONGi słynie również z wdrożenia i popularyzacji technologicznej platformy Back Contact (HPBC – ang. Hibrid Pasivated Back Contact) – obecnie najważniejszej, obok TOPCon N-Type, technologii rozwijanej w sektorze modułów PV.

Moduły serii HiMO X6 od LONGi to wyjątkowy produkt, który przenosi branżę modułów PV do nowego świata, dlatego że korzystamy z całej powierzchni krzemu. Dzieje się to za sprawą przeniesienia wszystkich połączeń (bussbarów) na spód wafla krzemowego. To sprawia, że osiągamy niesamowite parametry sprawności modułów, zwiększoną odporność na mikropęknięcia oraz wyjątkową estetykę w wersji full-black – wyjaśnia Daniel Moczulski Country Manager Poland & Baltics.

moduły fotowoltaiczne LONGi Hi-MO X6
Fot. Energynat

Produkty LONGi stanowią idealne dopełnienie portfolio produktowego Energynat Trade, w którym odtąd znajdziemy dwie topowe marki producentów modułów fotowoltaicznych na świecie i dwie najbardziej liczące się technologie PV. W Energynat Trade dostępne są również panele JinkoSolar – topowego producenta modułów typu N.

JinkoSolar i LONGi to dziś dwie marki, do których zarówno klient z segmentu residential, jak i commercial w Polsce, ma największe zaufanie. Współpraca z LONGi pozwala więc firmie Energynat Trade na jeszcze lepsze dopasowanie oferty do aktualnego zapotrzebowania rynku.

W Energynat stawiamy wyłącznie na najlepsze marki gwarantujące jakość, innowacyjne technologie i stabilne dostawy. Chcemy oferować naszym klientom znacznie więcej niż tylko produkty z półki, dlatego nasza współpraca z LONGi będzie opierała się na wielu działaniach wspierających sprzedaż i rozpoznawalność marki LONGi w Polsce – mówi Paweł Kozłowski, Chief Operations Officer i Co-Founder Energynat.

 

Od zawsze dążymy też do tego, by nasza oferta była komplementarna i obejmowała wyłącznie sprawdzonych producentów. Stawiamy na partnerów, z którymi możemy budować długofalowe relacje i liczyć na partnerską współpracę. Do takich z pewnością należy LONGi – dodaje Paweł Kozłowski.

Energynat Trade jako nowy, oficjalny importer i dystrybutor modułów LONGi w Polsce od razu wychodzi do rynku z ofertą specjalną. Tylko do końca czerwca specjalne ceny megawatowe obowiązywać będą m.in. na moduły 66 HTH o mocy 525~530 W, a także mniejsze (poniżej 2 m2) 54 HTH o mocy 440 W. Do oferty promocyjnej trafia też moduł 54 HTH typu Full Black o mocy 430~435 W, wyróżniający się wyjątkową estetyką.

LONGi to lider technologiczny i posiadacz kilkudziesięciu rekordów sprawności w różnych typach ogniw, zaczynając od dobrze znanych ogniw typu PERC, TOPCon, HJT, kończąc na rozwiązaniach, które będą głównym nurtem technologicznym, jak BackContact w wersji HPBC, HJT czy ogniwa tandemowe z wykorzystaniem warstwy perowskitowej nałożonej na tradycyjne ogniwo krzemowe. LONGi nie tylko produkuje moduły, ale również jest jednym z największych dostawców monokrystalicznych wafli krzemowych na świecie – mówi Daniel Moczulski.

 

Od teraz w ofercie Energynat Trade mamy moduły od dwóch największych światowych producentów paneli fotowoltaicznych. To duża wartość dodana dla klientów, którzy w zależności od wymagań realizowanego projektu, mogą wybierać zarówno z TopConów, jak i inn­owacyjnych Back Contactów – podsumowuje Paweł Kozłowski.

LONGi partnerem Energynat Akademii

Współpraca Energynat i LONGi rozpoczęła się wyjątkowym cyklem trzech merytorycznych szkoleń dla instalatorów PV, organizowanych w ramach Roadshow Energynat Akademii – projektu szkoleniowo-integracyjnego Grupy Energynat. Gościem specjalnym każdego wydarzenia był Pan Daniel Moczulski, Country Manager Poland & Baltics w LONGi, który opowiadał m.in. o technologii Back Contact oraz modułach HiMO X6. W roadshow inicjującym współpracę LONGi z nowym dystrybutorem wzięło udział blisko 200 instalatorów. Partnerem cyklu była również marka SolarEdge, której rozwiązania również od 2024 roku znajdują się w oficjalnej dystrybucji firmy Energynat.

 

Szkolenie prowadzi Daniel Moczulski
Fot. Energynat

Zakupy hurtowe, kontenerowe i nie tylko…

Moduły LONGi są już dostępne od ręki. Energynat Trade zaprasza do zakupów megawatowych i kontenerowych. W ofercie będzie można znaleźć moduły w premierowych cenach specjalnych.

Instalatorów PV zainteresowanych zakupem mniejszej ilości paneli, Energynat Trade zaprasza do zakupów w sieci parterów dystrybucyjnych – m.in. Kwant (www.kwant.net.pl), Damtech (www.sofar-sklep.pl) i Gaia Solar (www.gaia.solar).

 

Energynat – materiał sponsorowany