Największa dachowa instalacja fotowoltaiczna w USA

Największa dachowa instalacja fotowoltaiczna w USA
Fot. Ten K Solar

W Las Vegas zainstalowano dachowy system fotowoltaiczny na jednym z tamtejszych kasyn. Inwestor chwali się, że to największa tego typu inwestycja, którą do tej pory zrealizowano w Stanach Zjednoczonych.

Firma NRG Energy, która wykonała instalację, informuje, że moc systemu po stronie DC wynosi 8,3 MW, a po stronie AC – 6,5 MW. System fotowoltaiczny, który powstał w Mandalay Bay Resort & Casino, składa się z ponad 26 tys. modułów fotowoltaicznych i ma zaspokajać 25 proc. zapotrzebowania na energię infrastruktury kasyna.

Właścicielem instalacji jest firma NRG Energy, a Mandalay Bay Resort kupi od niej całą produkowaną energię, na podstawie zawartej na 25 lat umowy PPA.

REKLAMA
REKLAMA

NRG Energy nie podaje planowanego rocznego uzysku energii, informuje jednak, że instalacja będzie produkować energię w ilości odpowiadającej zapotrzebowaniu na energię 1340 amerykańskich gospodarstw domowych, a także pozwoli na uniknięcie emisji CO2 odpowiadającej emisji generowanej przez około 1,7 tys. samochodów.

Pierwszy etap inwestycji został zrealizowany już w 2014 r. i – jak zapewnia NRG Energy – system fotowoltaiczny umożliwiał dotąd operatorowi kasyna ograniczenie poboru energii z sieci w okresach szczytowego zapotrzebowania.  

Przy rozbudowie instalacji (4644 modułów i 180 inwerterów) wykorzystano ciekawą technologię dachowych systemów fotowoltaicznych firmy Ten K Solar (na zdjęciu), w której wykorzystano do odbijania światła słonecznego specjalną folię wyprodukowaną przez firmę 3M. Ten K Solar zapewnia, że takie rozwiązanie umożliwi zwiększenie uzysku energii przeciętnie aż o około 20 proc. Więcej informacji o systemie fotowoltaicznym o nazwie K Reflect na stronie producenta.

gramwzielone.pl