Lider w globalnej branży PV zwiększa sprawność ogniw

Lider w globalnej branży PV zwiększa sprawność ogniw
Fot. Trina Solar

Ogniwa fotowoltaiczne. Chińska firma Trina Solar, która w ubiegłym roku sprzedała najwięcej na świecie ogniw i modułów fotowoltaicznych, poinformowała o zwiększeniu sprawności seryjnie produkowanych przez nią ogniw fotowoltaicznych.

Trina Solar podaje, że zwiększyła sprawność ogniw fotowoltaicznych, produkowanych z wykorzystaniem fabrycznych linii, do poziomu 21,1 proc. w przypadku monokrystalicznych ogniw w technologii PERC (Passivated Emitter and Rear Cell), a sprawność ogniw polikrystalicznych w tej samej technologii zwiększono do 20,16 proc. Chodzi o standardowe ogniwa wielkości 156×156 mm. 

Złożone z 60 ogniw, polikrystaliczne moduły fotowoltaiczne Trina Solar mają teraz osiągać moc rzędu 286 W.

REKLAMA

Jednocześnie Trina poinformowała o osiągnięciu sprawności na ogniwach wyprodukowanych w technologii DP (Double Print, 156×156 mm), z wykorzystaniem fabrycznych linii, na poziomie 18,7 proc.

REKLAMA

Trina informuje, że oba rodzaje ogniw, na których zbadano rekordowe sprawności, wyprodukowano z wykorzystaniem nowej, opracowanej przez Trinę technologii wafli krzemowych, określanej przez chińskiego producenta jako homogeneous nucleation oraz black edge free.

Chińczycy dodają, że jak na razie podane sprawności nie zostały jeszcze zweryfikowane przez zewnętrzne firmy certyfikujące sprawność ogniw i modułów fotowoltaicznych. Trina zapowiada jednocześnie szybką komercjalizację nowych ogniw.

Chińska firma to wertykalnie zintegrowany, globalny lider w produkcji ogniw i modułów fotowoltaicznych. Chińczycy zapewniają na swojej stronie internetowej, że od początku swojej działalności, czyli od 2005 r., sprzedali produkty o łącznej mocy 15 GW. W ubiegłym roku sprzedaż Trina Solar sięgnęła 5,74 GW. 

gramwzielone.pl