Podkarpackie parafie masowo zainwestują w fotowoltaikę?

Podkarpackie parafie masowo zainwestują w fotowoltaikę?
Fot. ET Solar

W Krajowym Rejestrze Sądowym pojawiło się już ponad 100 spółek z poszczególnymi, podkarpackimi parafiami w nazwie. Wszystkie mają inwestować w fotowoltaikę.

„Puls Biznesu” informuje, że takich spółek obecnie jest już 130, jednak w dalszym ciągu w KRS przybywają kolejne. Niemal wszystkie są z woj. podkarpackiego i są związane z Kazimierzem Jaworskim, byłym senatorem i politykiem działającym w partiach Prawo i Sprawiedliwość, Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry i Polska Razem Jarosława Gowina.

Celem wszystkich spółek ma być działalność w branży fotowoltaicznej. Jak informuje na łamach „PB” Kazimierz Jaworski, spółki mają doradzać poszczególnym parafiom przy budowie elektrowni fotowoltaicznych, a w tym celu b. senator chce wykorzystać należące do parafii grunty gorszej jakości (klasy IVa, V i VI). Moc każdej z instalacji mogłaby sięgnąć ok. 100-150 kW.

REKLAMA
REKLAMA

Kazimierz Jaworski zapowiada, że celem ma być zaspokajanie potrzeb własnych parafii na energię i ewentualnie odsprzedaż nadwyżek. Przy realizacji projektów chce wykorzystać unijne fundusze czy krajowe, preferencyjne finansowanie na inwestycje w OZE.

Więcej informacji na ten temat w artykule „Pulsu Biznesu”.

gramwzielone.pl